Máte doma nevítané hosty?

Dnešní článek bude tak trochu na jiné téma, než jste zvyklí, protože tenhle článek bude dneska o „breberkách“ v našich Domovech a hned vám i řeknu proč. :) Na toto téma se mě často ptáte, tak jsem konečně sedla ke klávesnici k povídání o tom, jak všechno se vším souvisí, že opravdu nic není náhoda a že se dá domluvit i s takovými stvořeními, jako jsou třeba moli. :) V dnešním článku vám popíšu symbolický výklad toho, co znamená, když máte doma takové nevítané hosty jako např. potravní moly, mravence, pavouky, nebo například vši. Pokud by vás zajímal výklad ještě nějakých „breberek“, tak mi je napište do komentářů  a podíváme se i na ty další (např. mouchy, vosy a sršně, apod.).

Každá věc, která se nám v Životě děje, se nám vždy děje z nějakého důvodu. Určitě jste už slyšeli, že nehody nejsou náhody. No dobře, ale co tedy pak je, pokud to není náhoda? Já tomu říkám předurčenost:

naše přítomnost je vždy výsledkem
našich minulých rozhodnutí a minulých činů.

Kvalita naší přítomnosti vypovídá o tom, jestli tyto rozhodnutí a činy byly v souladu s tím, co si přejeme, nebo spíše jely podle nějaké ohrané gramodesky, podle nějakého našeho starého myšlenkového programu, který už nás spíš brzdí a omezuje, než aby nám pomáhal. Pokud nejsme v souladu s naším dokonalým, božským nastavením, začnou nás provázet v Životě různé těžkosti, problémy, neduhy, nehody.

Vesmír je laskavý a chová se k nám jako laskavý a milující rodič:
pokud sejdeme z Cesty naší předurčenosti,
která nám byla dána do vínku při našem zrození,
pak se nás Vesmír pokusí laskavě vrátit na Cestu, která je ta naše.

Neposlechneme-li tyto jemné náznaky v podobě znamení, pak na nás Vesmír zatlačí trochu rázněji např. formou nějakých problémů v našem okolí. Neposlechneme-li ani pak, volí Vesmír mírné zdravotní obtíže či silnější problémy, a když neposlechneme ani pak, přichází na řadu nehody či vleklejší trápení. Toho všeho můžeme být ušetřeni, pokud si budeme všímat jemných náznaků nepříjemností, které nám do Života přichází.

Pokud jste se rozhodli tyto náznaky sledovat, pak vám gratuluji ke vstupence k vědomějšímu Životu plnému AHA momentů. :) Jak si tedy poradit s výkladem toho, co to znamená mít doma nějakého nevítaného hosta? U každého symbolu se vždy zamyslete, co tento symbol pro vás představuje? Jakou má energii? Co ve vás spouští za myšlenky a pocity? V čem vás to omezuje / zastavuje / v čem vám to brání či překáží? Hledejte nejprve odpovědi v sobě. Výklad symbolů, který vám zde sepíšu, sice velmi často sedí, ale pro konkrétní výklady a významy vaší konkrétní situace je potřeba se zamyslet i nad dalšími okolnostmi a souvislostmi s těmito nevítanými návštěvníky. Pro správný výklad je totiž potřeba zohlednit i to, jaký význam má tento symbol přesně pro vás. Podstata ale zůstává v jádru stejná. Jdeme tedy na to. :)

CO VÁM CHTĚJÍ ŘÍCT MOLI?

Potravní moli jsou asi ti nejčastější a nejméně vítaní hosté lidských kuchyní. Sežerou, na co přijdou a co není hermeticky uzavřeno, ba co víc, kolikrát se objeví i tam, kde by je člověk vůbec nečekal a kde by fakt být neměli, jako třeba v chilli. :-D Největší problém, který nám moli přináší, je ten, že pokud je člověk najde doma v kuchyni, musí vysmýčit celou kuchyň, každý kout a hlavně musí vyházet naprosto všechno, u čeho pojme podezření, že by v tom mohli být moli. Což je dost často všechno, co je otevřené. A ani pak člověk nemá záruku, že se molů zbavil, protože tito motýlci mohou ve svém larvalním stádiu zalézt naprosto kamkoliv, tj. klidně mezi spáry skříněk, pod tapety, do rohů a do dalších míst, kde slunce nezasvítí.

Když se podíváme na to, v které části našeho Domova se moli vyskytují, pak jde téměř vždy o kuchyň a proto je potřeba se zamyslet, jakou roli plní kuchyň v našem Domově. Podle feng-shui je kuchyň centrem, jádrem či srdcem našeho Domova, protože je to místo, které vyživuje všechny své členy. Je to místo odpovědné za zdraví a blahobyt všech členů rodiny.

A co se stane, když není vyživováno naše srdce?
Centrum naší Lásky a našeho naplnění?

Pak nejen naše kuchyň, ale i my samotní ztrácíme svou sílu vyživovat, dávat a přinášet svému okolí radost a štěstí, protože sami nemáme odkud brát. Moli jsou vždy představitelem nějaké formy malé sebedůvěry, a to ať věříme málo sami sobě, svým schopnostem, či Životu. Moli se u nás vyskytnou tehdy, pokud se podceňujeme, pokud se trápíme nějakými mindráky (obzvlášť v létě či v zimě křivkami svého Těla), pokud od Života čekáme to nejhorší (třeba i formou hromadění zásob na horší časy, pro strýčka příhodu, pro zdravější stravování ve smyslu „cokdybychom“ se už odhodlali se svým Životem něco dělat), nebo pokud máme pocit, že nám toho prostě Život naložil moc.

Hezky to popisuje i jeden citát z Bible:

„Neshromažďujte si poklady na zemi, kde rez a moli kazí a kde zloději vykopávají a kradou, ale ukládejte si je v Nebi – ve svém Nitru. Neboť kde je váš poklad, tam bude i vaše srdce…“
(volně citováno podle Bible)

Pokud vás tedy trápí moli, začněte tím, že si uděláte v Životě pořádek: začněte znovu a lépe. Začněte po malých částech vnášet řád a pořádek do vašeho Života a učte se mít čas pro sebe. Zkoumejte své potřeby a učte se jim naslouchat. A nechte se u toho vést vaším srdcem. Neschovávejte si své poklady ve spíži, podělte se o ně s ostatními. Nebojte se otevřít se světu: pokud se rozhodnete zářit a sdílet své opravdové nitro, najdete i vy svůj poklad. <3

Podívejte se i na význam mouky u švábů a pisivek níže.

CO VÁM MAJÍ ŘÍCT MRAVENCI?

Mravenci… jaké slovo vás napadne jako první, když se řekne slovo mravenci? Je to houževnatost a pracovitost? Mravenci jsou neuvěřitelní tvorové: unesou toho daleko více, než váží oni sami a pořád ale opravdu pořád jsou v pohybu a pracují (tedy když nespí). Nepřipomíná vám to někoho či něco? Třeba vaši Mysl? ;)

Pokud jste hádali správně, pak asi znáte ten věčný koloběh myšlenek ve vaší hlavě. Nejspíš znáte ten proud, který spustí lavinu myšlenek, jejíž začátek a konec ani nemůžete dohledat, takže se kolikrát cítíte, jako byste bloudili v kruhu. Mravenci se ale necyklí, ale mašírují si to po předem nastavených Cestách s pevně daným úkolem: vytáhnout na světlo světa právě ony podvědomé myšlenky, které jste sami před sebou někde schovali a raději jste k nim možná i zahodili klíč. 

Nechtějte s mravenci bojovat, ale hledejte ve svém nitru zdroj nepříjemných myšlenek třeba skrze Meditaci vhledu pomocí techniky zvědomování myšlenek, která vás naučí, jak najít příčinu vašeho trápení a vašich myšlenek.

CO VÁM PŘIŠLI ŘÍCT PAVOUCI?

Pokud se vám doma objeví pavouci, je potřeba se nejprve zamyslet nad tím, jak vnímáte symbol pavouka. Výklad tohoto symbolu může být totiž velmi odlišný, v tomto případě záleží hodně na tom, zda vám osobně pavouci vadí, nebo ne.

Pokud vám nevadí, pak možná patříte do té skupinky lidí, kteří vnímají pavouky jako nositele štěstí (a lapače nepříjemného hmyzu, tj. myšlenek). Pak pro vás může být pavouk symbolem nadcházejícího šťastného období a spřádání vizí a plánů a stejně tak i posilnění vaší trpělivosti, pokud ovšem těch pavouků a pavučin není až moc.

V případě, že máte doma až podezřele moc pavouků a pavučin, stojí za to se zeptat sami sebe, zda energie ve vašem Domově a Životě nestagnuje a jestli všechno funguje tak, jak má. Pokud máte doma hodně pavučin, je vhodné je omést a rituálně uklidit pomocí octové vody (půl na půl voda s octem), která vám pomůže rozvířit energii ve vašem Domově a přinese vám nové podněty a novou inspiraci.

Máte-li doma pavouků až až, nebo vás děsí i ten jeden, který k vám občas zavítá, pak pro vás nejspíš pavouk představuje symbol dávného archetypu Matky.

Pokud máte strach z pavouků, je velmi pravděpodobné,
že máte i strach z citů, z projevování emocí a že se bojíte otevřít se Lásce,
citům a vztahům, abyste nebyli znovu zraněni.

Možná znáte pojem „pavoučí Láska“, což je taková Láska, která dusí a lepí se na nás, místo toho, aby nás posilovala a vyživovala. Obvykle její kořeny sahají do dětství, kdy jsme potlačili své pravé já, abychom se někomu zalíbili, abychom měli klid a nedostávali se do konfliktu, zatímco jsme se cítili svázáni Láskou některého z našich rodičů, obvykle pak matky, odtud pak zobrazení pavouka jako symbolu negativního aspektu archetypu Matky (tzv. Strašné Matky). Jestli máte strach z pavouků, pomůže si uvědomit, jestli vás nějaký vztah ve vašem Životě nedusí a neomezuje. Pokud nějaký takový objevíte, pak se snažte najít v sobě příčinu toho, proč si neumíte nastavit své vlastní hranice? Proč si necháváte líbit věci, které vám nejsou příjemné? Pokuste se o nich s druhou stranou promluvit, třeba zjistíte, že ona druhá strana nemá ani ponětí o tom, jak se cítíte.

CO VÁM CHTĚJÍ ŘÍCT VŠI?

Vši jsou vnímány jako cosi „fuj“, čeho je potřeba se rychle zbavit. Většinou postihují školní děti a tak se zde uplatňuje princip zrcadlení vztahu matka – dítě. Zatímco u opiček je vybírání vší vnímáno jako cosi společenského a mazlivého, v lidské společnosti je zavšivení provázeno izolací, během které zejména maminky vybírají vši svým dětem, zatímco s nimi musí zůstat stranou od ostatních.

Co se děje u dětí (či dospělých), které si na sebe přitáhnou vši? Co tak drásavého (kousavého a urputně svědivého) se děje v těchto hlavičkách a srdíčkách, že na sebe potřebují přitáhnout vši? Zde je analogie s opičkami přímo zřejmá: ten, kdo má vši, potřebuje neustálou pozornost, péči, něhu a doteky po kterých touží tak moc, tak dlouho a zoufale, že hledá Cestu, jak si o tuto pozornost říci. Pokud nenajde slova pro své potřeby, přivolá si na pomoc tyto malé „kamarády“, aby mu pomohly problém vyřešit a vskutku, ono to funguje! Což je například odpověď na to, proč se někomu vši stále vrací, protože byť je to nepříjemné, člověk dostává pozornost, kterou potřebuje (byť negativním způsobem).

Vši patří do stejné kategorie jako komáři, což znamená, že nám taky pijí krev. A krev je naše životadárná tekutina, naše energie, radost a chuť do Života. Kousance mohou pekelně svědět, takže se děti musí škrábat, do toho je maminka pročesává hřebenem a to vše kromě pozornosti přináší výzvu k tomu, aby si dítě uchopilo své hranice, aby nasadilo svou životní energii v boji o svou svobodu, moc a své potřeby a vzdalo se toho, co ho bolí, omezuje a svazuje. Pokud chcete svým dětem pomoci na duchovní rovině, pak je naučte, jak „chránit vlastní kůži“ a jak vyjadřovat své vlastní pocity a potřeby.

CO VÁM PŘIŠLI ŘÍCT ŠVÁBI A PISIVKY?

Švábi jsou nejodolnějším a nejpřizpůsobivějším hmyzem, který přežije velmi náročné podmínky jako například měsíc bez vody a 3 měsíce bez potravy. Jsou rychlí a dobří běžci a jejich hlavní charakteristikou je, že se vyskytují na špinavých, teplých, vlhkých a zatuchlých místech, která jsou pro jejich Život ideální.

Když se zamyslíte nad tím, v jakém prostředí se švábi vyskytují, pak se ptejte sami sebe, proč je Váš Domov stal „doupětem“, v němž se zastavila a zatuchla energie? Co ve Vašem nitru uhnívá, zahnívá a postupně zamořuje Vaše bytí? Jaké myšlenky, pocity viny a jaké výčitky svědomí si v sobě držíte a dusíte? Jakou temnou stránku se bojíte si přiznat? Dovolte si nahlédnout pod pokličku do Vašeho vnitřního kotlíku a „upusťte páru“ svých výčitek. Nechtějte ranit druhé, ale ani sebe. Nestyďte a netrestejte se za to, že jste si dovolili pocítit zlobu, nenávist, zášť či závist a raději dovolte svým emocím, aby se Vám ukázaly a pomohly Vám pochopit, z jaké bolesti a bezmoci tyto emoce pramení. Zapalte si doma svíčku a očistěte se od těchto prožitků a emocí a uvolněte místo radosti a Lásce.

Pisivky jsou hmyzem,  který se stává škůdcem pouze tehdy, pokud je přemnožen (jsou i pisivky knižní, které naopak knihy čistí). Vzhledem k tomu, že se podobně jako švábi zdržují na vlhkých a zatuchlých místech, pomůže si i zde uvědomit své potlačené pohnutky, které vás vedou k takovým reakcím, které vás trápí. Důvod vašich trápení je potřeba hledat v práci se strachem a trpělivostí, které vás ovlivňují za základě vaší primární bolesti. Pisivky nejčastěji napadají moučné výrobky, přičemž mouka je symbolem trpělivosti, procesu, při kterém člověk pracuje sám na sobě v míru a v klidu, postupnými kroky stejně tak, jako vzniká mouka (setí zrna, růst, zrání, sklizeň, mletí zrna). Pamatujte si, že nejde nic uspěchat, že vše má svůj čas a že všechno pravé si vás najde. buďte trpěliví a důvěřujte Životu. <3

CO VÁM PŘIŠLI ŘÍCT ŠKVOŘI?

Škvoři jsou svým významem podobní významu švábů. I oni k nám přichází tehdy, pokud ve svém nitru schováváme nějaké myšlenky, které nás bolí, koušou či jinak trápí. Pokud Vás navštívili škvoři, tak se ptejte sami sebe, čím se ve svém nitru trápíte a bojíte se do tohoto tématu „říznout“? Jaké myšlenky a pocity v sobě potlačujete a skrýváte? Za co stydíte? Myslete na to, že nikdo není dokonalý, že všichni chybujeme a že celý náš Život je učícím procesem, ve kterém jsme všichni přišli hledat ztracené části svého já. <3

CO VÁM PŘIŠLI ŘÍCT HADI?

Had je velmi spletitým archetypálním symbolem. Jako takový může představovat jak životní sílu a sexualitu, tak i proměnu, nekonečný koloběh Života a Smrti, proměnu a změnu, ale nese v sobě i negativní aspekt zla a stínu. Podstatné pro výklad hada je, v jakých situacích se zjevuje a jaké je vaše vnitřní nastavení a vnímání hadů. Pokud se jich bojíte, štítíte a podobně, pak k vám přišli, aby vás naučili přijmout i stinnou stránku Života a vaší Duše. Pokud se u Vás doma, na zahradě, vyskytují často hadi, nesnažte se proti nim bojovat, ale spíše se snažte ztišit své myšlenky a hledejte v sobě původ Vašeho duálního smýšlení. Hadi jsou darem, pokud je uvítáte a mohou Vám pomoci sdílet jejich dar proměnit svůj život v nekonečném cyklu proměn. A to tehdy, pokud necháte staré odejít a nebudete se tomu bránit (viz zabití hada).

CO VÁM PŘIŠEL ŘÍCT HMYZ OBECNĚ?

Pokud vám často létá hmyz kolem hlavy (kromě včel a motýlů), je to výzva zaměřit se na myšlenky, které vás otravují, ruší  a trýzní, abyste s nimi již konečně zatočili a začali s nimi něco dělat (například místo neustálých výmluv, že na to a na sebe nemáte čas). Všeobecně se hmyz vyskytuje v naší blízkosti tehdy, pokud začneme pracovat s naší Myslí a s našimi starými podvědomými myšlenkovými programy. Velmi často se hmyz objeví, když na sobě člověk začne pracovat a začne se rozvíjet a když začne uzdravovat svá dávná zranění.

Pokud Vás trápí hmyz žijící u vody či v její těsné blízkosti (vážky, vodoměrky, potápníci, znakoplavky, bruslařky…), vyzývá vás vaše Duše k tomu, abyste si utříbili a vyjasnili myšlenky na hranici Vašeho vědomí a podvědomí. Nejčastěji půjde o myšlenkové programy, které máte plně zautomatizované, kdy se rozhodujete automaticky a vůbec o těchto věcech a oblastech zatím nepřemýšlíte.

CO VÁM PŘIŠLY ŘÍCT SVINKY?

Svinky jsou omylem pokládány za hmyz, ale není tomu tak. Patří totiž mezi korýše, neboť jejich Tělíčka pokrývá pevnější krunýřek, byť se to na první pohled nezdá. Svinky milují vlhko. Na zahradě jsou vítaným hmyzem, doma však už ne. Proč nás navštěvují? Symbolikou svého Těla a prostředím, ve kterém žijí, nás vedou k tomu, abychom si uvědomili, jaké brnění nosíme ve svém nitru na obranu před vnějším světem a jakých citů (vlhkost = voda = city) se bojíme. Zeptejte se sami sebe, zda se nebojíte se otevřít ve vztazích k druhým lidem? Bojíte se zranění, odmítnutí? Pak věřte, že bolest ve vztazích můžete zažít pouze tehdy, pokud to sami dovolíte, což když uzdravíte své dávné bolesti, tak se již dít nebude. Oproti tomu svým uzavřením přicházíte o mnoho zajímavých vztahů a zážitků jen proto, abyste toto zklamání a bolest neriskovali. Ptejte se své Duše, jestli raději (ne)touží po Lásce a sdílení a následujte hlas svého srdce.

CO VÁM PŘIŠLI ŘÍCT KOMÁŘI A DALŠÍ KOUSAVÝ A BODAVÝ HMYZ?

Komáři útočí na toho, kdo má sladkou krev, jak se říká. :) Komáři na Vás útočí tehdy, pokud se snažíte na sobě pracovat a zvědomovat své skryté pohnutky a myšlenky. Jejich hlavním rysem je, že pijí krev a krev svou symbolikou představuje naši životní energii a svou povahou tekutiny se váže k citové rovině prožívání. Pokud jste lapačem na komáry, pak se ptejte sami sebe, jestli máte ve svém Životě v pořádku vztahy. Jestli jste otevření Lásce, soucitu a bezpodmínečnému přijetí jak sebe samých, tak druhých lidí. Ptejte se sami sebe, zda máte správně a dostatečně nastaveny své vlastní hranice, nebo zda jednáte na úkor druhých či jim naopak dovolujete, aby Vás „vysávali“. Pamatujte na to, že pravá Láska neznamená, že druhým dovolíte vše, ale že najdete Cestu, která nasytí všechny.

Obecně hmyz, který bodá a saje krev, nebo nechává štípance jako např. ovádi, nám po sobě zanechávají ranky, které bolí. Tuto bolest lze ale vnímat jako dar, protože dokáže uvolnit staré citové bloky a dokáže v nás nastartovat uvolnění a proměnu našich dávných bolestí v radost a Lásku. Hmyz sající krev navíc oslabuje naše Ego a tím nás vede k přítomnému prožívání bytí a k bezpodmínečné Lásce.

Svrab je představitelem podrážděných a nemocných citů, které volají po naší pozornosti, péči sami sobě a svému nitru.

CO VÁM PŘIŠLY ŘÍCT BLEŠKY, KLÍŠŤATA 

Blešky i klíšťata jsou parazitem, který opět představuje dotěrné myšlenky, které nám jsou velmi nepříjemné a které se snažíme velmi potlačovat. Tyto myšlenky mohou být buď sexuálního charakteru viz témata u hmyzu se žihadlem níže, nebo může jít o témata vztahová, zejména u klíštěte.

Pokud jde o klíšťata, těch se bojíme hlavně z toho důvodu, že přenáší 2 nemoci, a to lymeskou boreliózu a klíšťovou encefalitidu. Co tyto nemoci znamenají a čemu nás učí?

Lymeská borelióza nás postihne tehdy, pokud jsme terčem bodavých poznámek druhých lidí, na které neumíme reagovat a necháme je, aby nám ubližovaly. Většinou se jim neumíme bránit a odmítnout je, neumíme se projevit a ohradit vůči tomuto chování, abychom třeba neublížili a tak se alespoň ve skrytu Duše zlobíme na druhé, co nám udělali. Tato zloba je ale projevem starého zákona zub za zub a naše trápení neřeší a tak abychom prohlédli, dostane se nám daru této nemoci, abychom si uvědomili, že to my jsme Tvůrci našeho Života a my jsme ti, kteří to mohou změnit svým vnitřním nastavením. Pokud vás postihla borelióza, pak hledejte ve svém srdci soucit a odpuštění pro ty, kteří vám ublížili. Neneste si s sebou své staré křivdy a zranění, protože ten, koho tím nejvíce trápíte, jste vy sami. Věřte, že nad zlem a ubližování nelze zvítězit bojem a zlem, ale naopak Láskou a světlem, které uzdraví nejprve vás a pak i celý váš vnější svět. Naučte se dbát na své hranice, naslouchejte svému srdci místo své Mysli a nebudete se muset boreliózy bát. <3

Encefalitida je nemoc postihující mozek a přichází tehdy, když si myslíme, že máme nad ostatními převahu, nebo že máme věci dokonale pod kontrolou (což je spíše naše zbožné přání). Encefalitida vede člověka k tomu, aby se zamyslel, jestli až příliš nepoužíval hlavu místo svého srdce, jestli se příliš nepřepínal a nedbal signálů svého Těla. Strach a tuto nemoc překonáte důvěrou v Život, ve spravedlnost Života a Vesmíru (ano, boží mlýny melou pro všechny spravedlivě a jistě). Nenechte své strachy a chtíče či závislosti, aby ovládaly váš Život, ale dovolte si popustit své obranné mantinely a alespoň zkuste na krátký okamžik jaké to je, když se radujete ze Života jako malé děti. Zařaďte do svého Života duchovní hygienu, věnujte čas sobě a svým nejbližším více než práci a všem ostatním „musím„. Važte si Života a VŠECH vašich životních událostí a nebudete se muset této nemoci bát. <3

CO VÁM PŘIŠLI ŘÍCT RYBĚNKY?

Stačí se podívat na to, jak ryběnky žijí a jaká je jejich hlavní charakteristika a určitě uvidíte asociaci s nějakou oblastí vašeho Života. Ryběnky jsou hmyzem, který žije ve stínu a „bojí“ se světla. Hledejte tuto analogii i v sobě. Jakých oblastí se bojíte? Jaké oblasti a části svého Já ukrýváte ve stínu a bojíte se je ukázat světu? Nechybí vám sebedůvěra a víra v sebe? Bojíte se projevit? Stydíte se za něco? Pamatujte si, že všichni jsme božské bytosti, všichni jsme součástí tohoto dokonalého Vesmíru. I Vy! Věřte si a dovolte si projevit své dary tomuto světu.

CO VÁM PŘIŠLI ŘÍCT NETOPÝŘI?

Netopýr svou povahou symbolizuje temnou část naší Duše. Netopýrů není potřeba se bát. A stejně tak není potřeba se bát podívat se hluboko do svého nitra. Netopýr je jediným savcem, který dokáže létat a tak nám přichází ukázat, že i my, lidé, savčí mláďata, můžeme skrze temnou noc Duše najít naše křídla a plně rozvinout své smysly, které teď nevnímáme. Netopýři nás učí, že se musíme spoléhat v prvé řadě na sebe a na své smysly, na svou intuici a na svůj vnitřní kompas, který nás povede Cestou bez karambolů a trápení stejně tak, jako je netopýr navigován pomocí echolokace.

CO VÁM PŘIŠLI ŘÍCT MOTÝLCI?

Naše Duše se označuje jako psyché.psyché je slovo z řeckého jazyka, které znamená právě motýla. Motýl je pro mě osobně nádherným symbolem lidské proměny. Vezměte si jen analogii k lidské duchovní Cestě a k Cestě, kterou musí motýl projít od svého larválního stádia, přes zakuklený kokon až k následnému zrození se motýla. Je to jako bájná pohádka o proměně ošklivého káčátka v krásnou labuť. Máte-li tedy štěstí na motýly, hádejte, co vám přišli říct? :)

CO VÁM PŘIŠLY ŘÍCT VČELIČKY A HMYZ SE ŽIHADLEM?

Včely jsou velmi pracovitým hmyzem, který je pro naši existenci životně důležitý. Víte, co říkal Einstein o včelách? Že pokud by nebyly, lidstvo by vymřelo. Pokud máte to štěstí a žijete v blízkosti včel, pak vězte, že vás učí nesobeckosti, bezpodmínečné Lásce a soucitu a taktéž pracovitosti. Včely přináší do vašeho Života mír a hojnost. Nebojte se jich a jejich žihadel, naučte se s nimi rozmlouvat stejně tak, jako to dělala Babička Boženy Němcové a poděkujte jim za jejich práci třeba tím, že jim vysadíte venku či za oknem nějaké krásné květiny.

Ostatní hmyz, který má žihadlo, jako např. vosy, sršně… nás vede ke zpracování našich podvědomých sexuálních symbolů a témat. Mezi tato témata patří i zpracování našeho nechtěného početí, partnerského styku (včetně odmítání milování), vlastní mateřské role či ženské erotické stránky a krásy Těla.

 

Přeji vám, ať se vám breberky vyhnou a kdyby náhodou našly Cestu do vašeho Domova, tak ať víte proč. :)

Mějte krásné letní dny.

s Láskou Lenka

 

Pro více inspirace navštivte mou stránku na Facebooku ***my jsme TVŮRCI***, nebo si nechte zasílat novinky z mých stránek  www.myjsmeTVURCI.cz. :)

 

Jmenuji se Leni Lipenská a provázím vás na vaší Cestě k vaší jedinečné tvořivé síle a předurčenosti vaší Duše. Díky svému daru vidět a cítit věci skryté a okem neviditelné, vám pomáhám rozplétat nitky vašeho Života, abyste porozuměli své Duši a souvislostem toho, co se vám v Životě děje. Provázím vás na vaší Cestě k vaší pravé podstatě, pomáhám vám uzdravit vaše dávná zranění a najít vaši Tvořivou sílu, abyste se mohli stát vědomým Tvůrcem vašeho Života.
Komentáře
 1. Aneta napsal:

  Dobrý den Lenko, chybí mi zde jedna věc a to je, co nám přišly říct myši? Máme ji doma asi týden, pasti nezabírají a já jsem velmi paralyzovaná strachem. Zároveň tu máme i moly a larvy :-/. Děkuji za Vaši odpověď
  Aneta

  • Lenka Lipenská napsal:

   Krásný den, Anet. Myš představuje podvědomá nutkání, které je potřeba prozkoumat na úrovni nevědomých procesů, které vedou k tomu, aby se Vám něco zvědomilo. Přeji hodně štěstí. :)

 2. Hanka napsal:

  Dobry den, chtěla bych se zeptat na příčinu i jiných parazitů, konkrétně roupů. Nemohu se jich již několik let zbavit, můžete mi prosím napovědět, co jejich výskyt symbolizuje? :) Děkuji za odpověď a přeji Vám hezký den!

  • Leni Lipenská napsal:

   Krásný den, milá Hani. Děkuji za dotaz. U roupů bych hledala, co je u člověka potlačeno a skryto. Hledala bych v oblasti radosti vs. ústupků v Životě, zaměřila se na stínovou práci a práci s potlačenými emocemi. Pokud by Vás rozkrytí tématu zajímalo konkrétně u Vás, tak mi napište a můžeme se na to podívat. :) Přeji krásné dny. S Láskou Leni

  • Eva Korvasová napsal:

   Dobrý večer,

   prosím Vás co mi přišli říct mouchy v kuchyni, někde se jich tady hodně vylíhlo a opravdu jsem jich tu tak 200 ks zabila.
   Co mi to má prosím říct?

   Předem děkuji
   Eva K.

   • Leni Lipenská napsal:

    Krásný den, Haničko. Děkuji za dotaz. :) Mouchy pomáhají rozkládat staré a nepotřebné… a taky je tady to staré známé pořekadlo, že vše má své mouchy… Takže bych možná hledala souvislost s nějakým vztahovým děním či spíš neděním a něčím, co jste možná zametli někdo doma pod koberec a neřešilo se něco? Vypadá to na velkou očistu, zkuste vytřít doma octovou vodou a poprosit své vyšší já, aby Vám ukázalo, co nechcete vidět a co již můžete uzavřít a nechat jít. Případně mi napište a můžeme se na to podívat hlouběji. :) Přeji krásný den. S Láskou Leni <3

 3. Terka napsal:

  Dobrý den, co nám říkají prosím straky? :D

  • Leni Lipenská napsal:

   Symbol straky je spojován se zlodějstvím a hašteřivostí. Svým způsobem varují před povrchním způsobem Života buď u člověka samotného, nebo plynoucího z jeho okolí. Tak snad toto pomohlo. :) Hezký den a děkuji za dotaz. :)

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů