Otevři se Lásce <3

Je tady máj, Lásky čas. Všechno venku se zelená a květiny a stromy se chystají se po zimě otevřít naplno svá poupata, aby se snad již brzy mohly koupat ve sluníčku. Pokud se ho tedy letos dočkáme. :)

Za námi je svátek Beltaine, část roku zasvěcenou spojení mužského a ženského principu, otevření se Lásce a síle společného prožívání. A stejně tak, jako nás dávné rituály vybízely k otevření se jeden druhému, tak nás i příroda vyzývá otevřít se sami sobě. Protože mužský a ženský princip, to není jen vztah mezi Mužem a Ženou, ale je to i náš vnitřní princip, který nosíme každý sám v sobě. Každý z nás má v sobě totiž svého vnitřního Muže i Ženu. Dva principy a archetypy, které si s sebou neseme a na jejichž zdraví závisí, jestli jsme pak šťastní i uvnitř našich srdcí a v Životě. Další dva archetypy jsou pro nás také důležité: archetyp Otce a Matky a archetyp Puer – Kora, tzv. Božského dítěte. Tyto archetypy v sobě nosíme jako své ideály Muže a Ženy, ale také jako model ideální rodiny, konstelaci jejich členů a rozdělení jejich rolí. Tyto nevědomé obsahy psyché jsou však někdy promíchány s našimi vzpomínkami, zkušenostmi a očekáváními, které jsme si během našeho Života vystavěli…

Naše Duše jsou utkány ze spousty mystických příběhů a vzpomínek, které si byť nevědomě pamatujeme a připomínáme si je pohádkami, v nichž všechno končí dobře. Každý z nás hledá dobrý konec, protože to je to, co si přejeme a co toužíme prožívat. A tak hledáme dobré „konce“ i v partnerských vztazích. Hledáme ty pravé partnery a partnerky a toužíme po láskyplných vztazích, ale realita někdy bývá na hony vzdálena tomu, co si přejeme. Proč tomu tak je? Tu pravou odpověď pro nás potřebujeme najít ve svém srdci. Možností je mnoho. Ale je podstatné jít dovnitř, do sebe a najít příčiny toho, proč právě my neprožíváme bezpodmínečnou Lásku. Jakmile budeme připraveni vidět odpověď, začnou se věci kolem nás zázračně dávat do pohybu a tajemná znamení vnějšího světa nás tajemně vedou k tomu pokladu, který máme pro sebe objevit. A právě vztahy jsou tím nejmocnějším zrcadlem našeho sebe poznání.

Ve svých vztazích jsme velmi často plní různých očekávání, představ a ideálů toho, jak by takové partnerství mělo vypadat. Tyto představy jsou ale postavené na našich osobních příbězích, na našich minulých partnerských zkušenostech, a na našich dětských prožitcích. Ba co víc, pavučina našich vztahů je o to víc zašmodrchanější a neuchopitelnější, o co méně známe sami sebe, své nitro a to, kým v hloubi Duše jsme.

Neznáme-li své vlastní nastavení Lásky, nejsme-li schopni milovat sami sebe,
těžko můžeme chtít,
aby nám tuto představu a potřebu Lásky naplnil někdo zvnějšku.

Součástí naší Cesty k bezpodmínečné Lásce je pochopit svá vlastní očekávání a motivace. Zkuste si odpovědět: Co od Vašeho vztahu čekáte? Co v něm toužíte najít a jakou potřebu doufáte, že Vám Váš partner/partnerka naplní a proč? Rozmotávání tajemných nitek našeho srdce je dobrodružství, které nás vede k tomu největšímu pokladu, který můžeme na tomto světě najít. Partnerství a vztahy jsou pro nás takovou alfou a omegou právě proto, že jsou tím klíčem, který tento poklad odemyká. Jsou klíčem, který proměňuje a odhaluje taje našeho srdce a naší Duše…

„Pokora srdce nežádá, aby ses pokořoval, ale aby ses otevřel.
Právě ona je klíčem ke změně. Teprve potom můžeš dávat a přijímat.“
Antoine de Saint-Exupéry

Hodně často se mě v souvislosti s mým článkem o bezpodmínečné Lásce ženy ptají, proč by se měly odevzdat svému partnerovi, proč by měly „držet pusu a krok“… vždyť pak budou slabé, podřízené a to přece ony nechtějí. A já jim na to odpovídám, že pokud toto dokážou, nebudou slabe, ale BUDOU SILNÉ. Silné pro to, že našly klíč ke svému pokladu. Silné pro to, že našly svůj poklad. Že našly ten bod, kdy každý další krok je krokem Lásky. Kdy každý další krok už nedělají ze strachu co by, kdy by, ale dělají ho s Láskou a důvěrou v Život. Což neznamená to, že všechny problémy světa najednou zmizí, nebo že se už nikdy ničeho nebudeme bát. Toto znamená, že jsme si jednou pro vždy zvolili Lásku místo Strachu. Strach je totiž protikladem Lásky. A POKUD NECÍTÍME VE SVÉM ŽIVOTĚ DOSTATEK LÁSKY, PAK JE TO PROTO, ŽE VEŠKERÉ MÍSTO ZAPLNIL NÁŠ STRACH.

Na Cestě ke spokojenému partnerství je potřeba umět překonat tento strach. Je potřeba umět OTEVŘÍT SVÉ SRDCE LÁSCE. Vím, že spousta z vás namítne: ale to já přeci vím. TADY ALE NEJDE O TO, CO VÍME, ALE CO ŽIJEME. Ve vztahu totiž jde právě o ono otevření se druhému: můžeme se cítit zranitelní, ale pokud dokážeme otevřít své srdce s Láskou a důvěrou v Život, nebude tam místo pro strach. A víte, jaké vibrace má strach? Čeho se nejvíc bojíme, to si přitahujeme. Strach nezmizí tím, že zavřeme oči a vytvoříme si BRNĚNÍ. Že zamkneme svá srdce za zeď, aby neutrpěla další rány. Strach zmizí tehdy, když se my sami otevřeme Lásce. Když PŘESTANEME LÁSKU OČEKÁVAT A NA MÍSTO TOHO JI ZAČNEME DÁVAT. A HÁDEJTE, U KOHO JE POTŘEBA ZAČÍT? :)

Ano, někdy může být těžké začít Lásku dávat, když jí sami máme tak málo. Ale dávání Lásky je jedním z klíčů, který odemyká dveře k našemu pokladu. Jakmile vykročíme na Cestu Lásky, začne se otevírat naše srdce a my se začneme osvobozovat z pout lpění, chtění a Strachu. Přestaneme být závislí na druhých lidech, ale naučíme se sami sobě dávat to, co potřebujeme.

NAUČÍME SE SEBE-LÁSCE, SEBEDŮVĚŘE,
VÍŘE SAMI V SEBE A DÍKY TOMU SE PROMĚNÍ I NAŠE VZTAHY.
 

Možná se tato proměna nestane ze dne na den, většinou to nějaký čas trvá. Ale jakmile začneme odhazovat své brnění, začne se naše srdce otevírat a my s ním. My, náš Život i naše vztahy se promění tak moc, jak moc proměníme sami sebe a nakolik se dokážeme otevřít čisté Lásce. Naučíme se milovat, i když se třeba bojíme. A tato odvaha začne nakonec rozpouštět naše obranné vrstvy, které nám brání v tom být sami sebou. Jakmile tyto vrstvy začnou odpadávat, najdete své krásné, zářivé já. Protože TO jste pořád Vy. Vždycky jste byli a budete. PROTOŽE VY JSTE LÁSKA! <3

Vím, že máte možná strach, že se bojíte dalšího zranění… i já jsem byla dlouhá léta vězněm svého strachu, až se mi stal mým vězením. A pak bylo „jen“ otázkou času, než jsem tomuto strachu řekla dost. Než jsem uviděla, že místo toho, aby mě chránil, tak mi spíše bránil žít můj osobní příběh a můj sen. Pokud hledáte odvahu, jak uzdravit své vztahy k sobě či ke své polovičce,  využijte nově vypsaný termín mého semináře  „SPOKOJENOST V PARTNERSTVÍ“, který se uskuteční 20. 5. 2017 v Praze. Na semináři se dozvíte něco o principech vztahů, zrcadlení, sebe-poznání a zároveň si osvojíte techniky nejen k spokojenému partnerství. Na seminář se můžete registrovat zde.  Počet míst je omezen, tak neváhejte. :)

Těším se na vás a přeji vám krásné májové dny plné Lásky.

Objímám, Lenka

 

 

Pro více inspirace navštivte mé stránky na Facebooku ***My jsme TVŮRCI***, nebo si nechte zasílat novinky z mých stránek  www.myjsmeTVURCI.cz. :)

Jmenuji se Leni Lipenská a provázím vás na vaší Cestě k vaší jedinečné tvořivé síle a předurčenosti vaší Duše. Díky svému daru vidět a cítit věci skryté a okem neviditelné, vám pomáhám rozplétat nitky vašeho Života, abyste porozuměli své Duši a souvislostem toho, co se vám v Životě děje. Provázím vás na vaší Cestě k vaší pravé podstatě, pomáhám vám uzdravit vaše dávná zranění a najít vaši Tvořivou sílu, abyste se mohli stát vědomým Tvůrcem vašeho Života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů