SPOKOJENOST V PARTNERSTVÍ

Dnešní příspěvek bude na téma Partnerství a spokojenosti v něm.

Spokojenost v partnerském vztahu je něco, po čem touží většina z nás. Většina z nás si přeje, aby jeho vztah s partnerem byl plný Lásky, harmonie a souznění. Místo toho hodně lidí žije svůj Život s tím, že po takovém vztahu touží, ale žijí něco jiného. Proč tomu tak je? Proč je partnerství takovým tématem? Proč v něm zkrátka nejsme spokojeni, byť po tom tak toužíme? Odpovědí se podle mě nabízí několik. Tou hlavní odpovědí je ale podle mě nepochopení či neznalost základních principů partnerství. Toto nepochopení či neznalost pak způsobují, že ať se snažíme, jak se snažíme, výsledek je jiný, než je si přejeme.

Jaké jsou tedy ony principy? Pojďme se na ně v krátkosti podívat v partnerském desateru.

1) CHCEŠ-LI NĚCO SPRAVIT, MUSÍŠ NEJDŘÍVE VĚDĚT, JAK TO FUNGUJE.

Když se Vám rozbije třeba pračka, co uděláte? Pokud nepatříte mezi těch pár, kteří opravu zvládnou sami, pak nejspíš zavoláte do nějaké servisu zaměřeného na opravu praček, aby Vám ji opravili, že? Uděláte to tak, protože Vás ani nenapadne opravovat něco, čemu nerozumíte, je to tak? A teď mi řekněte… rozumíte principům a zákonitostem partnerství natolik, abyste mohli opravovat to, co Vám nevyhovuje? Možná namítnete, že potřeba sociálních kontaktů je nám vrozená, tudíž máme vrozené dispozice pro to, abychom tuto dovednost zvládli i bez nějakého „školení“. S tím souhlasím, protože věřím, že vše potřebné máme v sobě. Zároveň ale dodávám, že je potřeba si uvědomit i druhou stranu mince. A to tu, že stejně tak, jako je v nás přítomna síla, která může náš vztah uzdravit, je v nás zároveň přítomna nějaká síla, která nám tuto moc blokuje, protože výsledkem je, že nemáme vztah, jaký chceme. Pokud chceme tedy zdravě používat naše přirozené dispozice vedoucí k harmonickému partnerství, je potřeba poznat, co nám brání v tom takové partnerství mít. A poznat, jakými principy se partnerství řídí, abychom věděli, co a jak opravovat.

 

2) PARTNER, S KTERÝM PRÁVĚ JSME, JE VŽDY TEN PRAVÝ

Při svých konzultacích často slýchám větu: „Když on ale nedělá, co mu říkám, není takový, jaký bych chtěla, aby byl a místo toho mě štve tím, že dělá to či ono či nedělá to či ono.“. Možná to máte podobně. Možná Vás i někdy napadá, že se rozejdete a najdete si někoho jiného. Tady ale říkám STOP.

Partner, s kterým totiž právě jste, JE VŽDY TEN PRAVÝ.
VŽDY JE TO TOTIŽ ČLOVĚK PŘESNĚ TAKOVÝ, JAKÉHO POTŘEBUJETE.

(Pokud je ale Váš partner násilník, nebo propadl těžké závislosti, pak se vyplatí popřemýšlet nad tím, jestli s takovým člověkem toužíte být dále.) Proč?

3) PROTOŽE NIC V ŽIVOTĚ SE NÁM NEDĚJE NÁHODOU

A všechno spolu souvisí. Přitahujeme si do Života přesně ty lidi a situace, které potřebujeme prožít, abychom se stali těmi, kterými se máme stát. Přitahujeme si do svých Životů přesně to, co potřebujeme pro svůj růst. Nikoliv to, co chceme. Byť se to zdá kruté, vězte, že to, co potřebujeme a dostáváme, je několikanásobně lepší než to, co chceme. Možná se to tak ze začátku nejeví, protože člověk „trpí“ tím, že nemá, co chce. S odstupem času s tím, jak zrajeme a získáváme životní moudrost a zkušenosti, postupně poznáváme, že všechno zlé je k něčemu dobré. Že ony pády, nezdary a neúspěchy jsou právě tím, co nás obrušuje do podoby diamantu a dává vyniknout kráse, síle a božskosti našeho Bytí. Proč potřebujeme být broušeni, proč je partnerství tím nástrojem, který nám má v tomto procesu uzdravování a naplňování pomáhat?

4) PARTNERSTVÍ JE JAKO ZRCADLO

Určitě jste to už slyšely. Že partnerství je naším zrcadlem. Že všechno, co se nám na našem partnerovi líbí, jsou naše skryté schopnosti a talenty. A že všechno, co nás na našem partnerovi štve, jsou jen naše potlačené vlastnosti, které si neuvědomujeme. Teorie je to hezká, ale na to, aby nám dávala opravdu smysl, je potřeba si ji připustit v celé její hloubce a síle. Mi osobně trvalo dlouho, než jsem konečně uviděla tu hloubku a sílu tohoto procesu ZRCADLENÍ. Než jsem opravdu pocítila jednu prostou pravdu. Tu, o které mluvím jako o tvůrčí síle.

VŠE KOLEM NÁS JE JEN A JEN ODRAZEM NAŠEHO NITRA.

Že vše, co se nám děje, že všechny vztahy, které máme, jen odráží ty hloubky naších Duší, do kterých sami nedohlédneme. Abychom zažili opravdový pocit onoho jevu zrcadlení, je potřeba si připustit, přijmout fakt, ŽE JSME TVŮRCI NAŠICH ŽIVOTŮ. NE JEHO OBĚTI. Toto téma vydá na celý další článek, takže více o něm zase brzy. :) Pokud tedy akceptujeme fakt, že partnerství či vztahy obecně odráží nás samotné, naše vnitřní světy, pak je potřeba si uvědomit, co je tou neznámou silou, která způsobuje, že nemáme takové vztahy, jaké si přejeme.

5) UZDRAVENÍ NAŠÍ DUŠE, NAŠICH BOLESTÍ, PŘEPIS LIMBICKÉHO OTISKU

Ve svém Životě jsme toho prožili mnoho. Dnes už je známo, že pro zdravý vývoj člověka je podstatné to, v jakém prostředí vyrůstá, co ho formuje v raném věku jeho Života. Dlouho jsem hledala celostní pojetí našeho Života, abych poznala, co nás utváří a odkud pramení naše současné potíže, nezdary, smutky a různé jiné pocity a stavy nespokojenosti či nenaplněnosti. Pokud budete řešit své současné problémy jen z pohledu současnosti, budou to řešení povětšinou krátkodobá. Pokud se však podíváte na svůj Život celostně od bodu Vašeho početí, těhotenství, zrození, dětství a dospělosti, najdete vodítka k tzv. „bodu nula“, jak mu říkám, pro svá současná trápení. Abyste mohli mít vztahy, jaké si přejete, je potřeba najít a poznat, co nás utvářelo a vyměnit tyto dispozice za zdravé. Je potřeba přepsat svůj limbický otisk. Co je to limbický systém a limbický otisk se můžete dočíst v mém E-booku „BUĎ TVŮRCEM VLASTNÍHO ŽIVOTA“, který je KE STAŽENÍ ZDARMA ZDE, nebo v tomto článku. Běžné terapie spočívají v tom, že odstraní důsledky, ale neodstraní příčinu, která je způsobuje. Je to stejné, jako když byste přišli k doktorovi, že Vás bolí nohy a on Vám řekl, že to je tím, že máte malé boty. Doporučí Vám tedy boty zout, čímž se problém vyřeší. V budoucnu ale může přijít (a většinou i přijde) situace, kdy budete boty potřebovat, třeba ve městě při kličkování mezi střepy. A v takové situaci pak rádi sáhneme ASPOŇ po těch malých tlačících botách, když už nemáme jiné. Pokud ale přepíšete svůj limbický otisk, dojde k tomu, že staré tlačící boty vyhodíte a místo nich si vezmete takové, které budou přesně podle Vašeho vkusu a přesně na Vaši nohu. Nahradíte nevyhovující vzorce novými zdravými dispozicemi tak, aby Vám bylo ve Vašem Životě příjemně.

6) CO POTŘEBUJE KE SVÉ SPOKOJENOSTI ŽENA, JAKÉ JSOU JEJÍ POTŘEBY, JEJÍ ROLE?

Pokud teď pomineme osobní cíle, směřování a dispozice člověka a pokud se soustředíme na ženu a její potřeby v partnerství, víte, co je nejsilnější potřebou ženy v partnerství? Je to POTŘEBA PROJEVŮ LÁSKY JEJÍHO PARTNERA. Žena ji potřebuje, aby muž, kterého si zvolí, projevoval Lásku, pozornost, aby s ní trávil čas, naslouchal jí a mluvil s ní. ABY JÍ DAL SVOU POZORNOST, ODDANOST A ZÁJEM O RODINU.

Role ženy v partnerství je pochopit postavení jejich rolí, a to že „ŽENA JE KRK A MUŽ HLAVA.“ Tohle rčení mám ráda, protože je v něm skryto hodně moudrosti. Pokud žena pochopí svou roli, opravdu může jako krk otočit celé partnerství směrem, po kterém touží. ROLE ŽENY JE TOTIŽ URČOVAT SMĚR, NAPLŇOVAT RODINU LÁSKOU A POCHOPENÍM, BÝT TÍM BEZPEČNÝM PŘÍSTAVEM A SVOU LÁSKOU, NĚHOU, EMPATIÍ DODÁVAT ENERGII PRO DALŠÍ POHYB VPŘED SMĚREM K NAPLNĚNÍ VŠECH ČLENŮ RODINY. Žena má být empatická, má dávat první impulz, vyslovit přání a ostatní nechat na svém muži.

7) CO POTŘEBUJE KE SVÉ SPOKOJENOSTI MUŽ, JAKÉ JSOU JEHO POTŘEBY, JEHO ROLE?

Role muže je postarat se o svou ženu a o svou rodinu. VŠECHNO, CO MUŽ DĚLÁ, DĚLÁ PRO TO, ABY SE O NÁS A NAŠE DĚTI POSTARAL. A věřte, že to dělá každý muž, byť se to může zdát navenek jinak. To je totiž pro muže způsob, kterým on projevuje svou lásku ke své ženě: stará se o její blaho, pohodlí, materiální zabezpečení a třeba i to plné bříško její i jejich dětí. Muž myslí pouze a jenom na tuto jednu věc. To je ten způsob mužského dokazování, odtud pramení všechny ty vtipy o zveličování muži, když mluví o svých úlovcích a trofejích. Muž touží ukázat, že je ten nejlepší ze všech, že je hoden právě naší lásky a že jsme si vybraly dobře, když jsme si vybraly jeho.

Za to všechno chce muž jen NÁŠ RESPEKT, ÚCTU A VĚDOMÍ, ŽE HO POTŘEBUJEME, ŽE SI CENÍME TOHO, CO PRO NÁS ŽENY DĚLÁ. A TAKÉ NAPLNĚNÍ SEBE JAKO MUŽE SKRZE JEHO PŘIJETÍ. Což u muže představuje jeho mužskou stránku, sexuální stránku.

8) OČEKÁVÁNÍ, DOMNĚNKY, KOMUNIKACE

To jsou největší zabijáci partnerství. ZÁKLADNÍM PRINCIPEM PARTNERSTVÍ JE TO, ABY BYLA SPOKOJENÁ ŽENA. Protože KDYŽ JE SPOKOJENÁ ŽENA, JE SPOKOJENÁ CELÁ RODINA, VESNICE, NÁRODY A CELÝ SVĚT. Žena má díky svému poslání přivádět na svět děti bližší propojení na moudrost a bezpodmínečnou lásku tohoto světa. ŽENA MÁ TU NEJSILNĚJŠÍ MOC NA SVĚTĚ. Moc tvořit přívětivé a laskavé domovy plné Lásky, pohody, radosti a vzájemného sdílení. Pokud ale není spokojená žena, není spokojený nikdo.

NA TO, ABY BYLA ŽENA SPOKOJENÁ,
POTŘEBUJE BÝT NEJPRVE SPOKOJENA SAMA SE SEBOU.

Pokud není žena spokojená sama o sobě, žádné partnerství, žádný vztah jí tuto spokojenost nedá. ŽENA BYTOSTNĚ POTŘEBUJE UZDRAVIT SVÉ JIZVY A DÁVNÉ BOLESTI, POCHOPIT SVOU ŽENSKOST A DIVOKOST, ABY MOHLA ROZKVÉST PO BOKU SVÉHO MILOVANÉHO MUŽE. KAŽDÁ ŽENA MÁ TUTO NESMÍRNOU MOC. KAŽDÁ ŽENA MŮŽE PROMĚNIT SEBE I SVĚT OKOLO SEBE. STAČÍ CHTÍT, ROZHODNOUT SE A UDĚLAT VŠE PROTO, ABY BYLA SPOKOJENÁ SAMA O SOBĚ.

Dokud je žena v zajetí vlastní nespokojenosti, dochází k tomu, že projektuje svá očekávání na svého muže. Očekává od něj to, co většinou potřebovala dostat už dávno. Očekává zhojení svých jizev a bolestí, ale muž toho není schopen. Ne, že by to neuměl. On jí v tom může pomoci, ale jinak, než si žena myslí. On jí jako zrcadlo nastaví ony bolestivé obrazy její Duše, které volají po uzdravení, smíření a nalezení. On je tím, který z Lásky k ní podstoupí zkoušky, v nichž dělá věci, které se jí nelíbí a které ji vedou od něj k sobě, aby ONA našla svou zapomenutou moc. Aby se k ní mohla vrátit a přinést ji z temného lesa zapomnění jako zářící pochodeň, kterou pak osvětlí všechny a všechno spolu s ním. Protože jeho úloha je pomoci jí si vzpomenout, aby ona pak mohla uzdravit i jeho. A ON ví, že ji pak za to bude moci milovat ještě více. Že pak nebude očekávání, protože to nahradí sdílení, souznění a vědomí toho, že co druhý činí, činí z té nejhlubší Lásky k nám.

 

9) ZASTAVTE SE, POZORUJTE

Pokud nemáte partnerství, vztah, po jakém toužíte, zastavte se na chvíli a pozorujte, co se ve Vás odehrává ve chvílích neshod, šarvátek a nedorozumění. Opravdu si myslíte, že to, co Vám druhý činí, činí proto, aby Vám ublížil? Nebo jedná tak, jak nejlépe umí, protože i on má své bolesti, svá trápení, jizvy a potřeby, které potřebuje naplnit? Pokud jste žena, věnujte čas naslouchání svému muži, uzdravíte tím hodně Vašich i jeho bolestí a otevřete prostor pro společné souznění. Pokud jste muž, dopřejte své ženě Vaši přítomnost, Váš čas a Vaše objetí. Pro tentokrát nemusíte řešit žádné její problémy, s kterými se Vám svěří. Stačí, když jí budete naslouchat.

10) SPLYNUTÍ V PARTNERSTVÍ

Splynutí v partnerství je zázrak, který se může stát těm všem, kteří přestanou ukazovat prstem na druhé se slovy „Ty za to můžeš, Ty jsi takový a makový“ a kteří obrátí pozornost k sobě, k hlubinám své Duše. Každý, kdo převezme odpovědnost za svůj Život a rozhodne se být TVŮRCEM SVÉHO ŽIVOTA, se dříve či později naučí poznávat a uzdravovat příčiny svých potíží. Jen praxe dělá mistra. Čím hlubší léčení si dopřejeme, tím hlubší, živelnější a naplněnější může naše partnerství být. Čím více bolestí v sobě uzdravíme, tím radostnější odrazy budeme nacházet ve svých zrcadlech, ve svých vztazích. Splynutí dvou Duší je pak jako Velký třesk, jako místo bez času a prostoru. Je to prosté Bytí. Plné Lásky a souznění.

 

Buďte s Láskou a v Lásce.

Zdraví Vás Lenka <3

 

Pro více inspirace sledujte mé stránky na Facebooku ***My jsme TVŮRCI***, nebo si nechte zasílat novinky z mého webu www.myjsmeTVURCI.cz. :)

Jmenuji se Leni Lipenská a provázím vás na vaší Cestě k vaší jedinečné tvořivé síle a předurčenosti vaší Duše. Díky svému daru vidět a cítit věci skryté a okem neviditelné, vám pomáhám rozplétat nitky vašeho Života, abyste porozuměli své Duši a souvislostem toho, co se vám v Životě děje. Provázím vás na vaší Cestě k vaší pravé podstatě, pomáhám vám uzdravit vaše dávná zranění a najít vaši Tvořivou sílu, abyste se mohli stát vědomým Tvůrcem vašeho Života.
Komentáře
  1. Michaela napsal:

    Krasny článek. Už jsem četla více řádků na toto téma, ale až u tohoto mi to přijde jasné a srozumitelné, jak to vlastně funguje :-). Díky <3

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů