Jste silnější, než si myslíte!

pexels_training-train-lime-barbell-39688

„ČÍM HŮŘ, TÍM LÍP.“

Říkáte si, co je to za bláznivý titulek? :) Vždyť přece každý chceme, abychom se měli lépe, tak proč čím hůře, tím lépe? Proč tedy čím hůře, tím lépe, když se všichni v Životě chceme mít dobře, aby nám všechno vycházelo, aby nás všichni měli rádi, abychom byli úspěšní, bohatí, měli jsme všechno, co chceme… tak proč čím hůře, tím lépe??? Pokud  vás zajímá tak trochu jiný pohled na potíže, které nás v Životě potkávají, tak je tenhle článek přesně pro vás. :)

Všichni chceme, abychom se měli v Životě lépe. Na druhou stranu možná někdy zapomínáme na to, že

všechno v našich Životech i na tomto světě, je V ROVNOVÁZE.

To znamená, že pokud chceme od Života více, než teď máme, potřebujeme za to na oplátku Životu taky něco dát. Ono je to stejné, jako když přijdeme do obchodu a chceme nějaký svetr, auto… cokoliv. Za hmotnou věc jsme zvyklí, že musíme platit. A stejný princip platí i v nehmotném světě. Pokud chceme, aby se nějaký náš vnitřní sen splnil, je potřeba tomu něco „obětovat“.

 VŽDY MÁME NA VÝBĚR!

Buď složíme dobrovolně tuto obětinu výměnou za svůj sen
a začneme na sobě makat, začneme se měnit;

anebo neděláme dost či co je potřeba, a tak nám Život pomůže v tom,
abychom našli tu pravou Cestu ke svému snu.

A jak to ten Život udělá? Jednoduše. Pošle nám do Cesty „problém“ a nechá nás, ať ho vyřešíme, aby nám pak dal, co si přejeme. :) Překonání překážek a problémů je pak cena, kterou platíme. Bez ohledu na to, že na konci stejně vždycky zjistíme, že cena, kterou jsme zaplatili, je v porovnání s tím, co jsme získali, k smíchu. :)

Potíž ale je, když tyto „problémy“ na své Cestě vnímáme jako něco negativního. Jako něco, co nás zpomaluje a co nás oddaluje právě od těchto našich cílů. Tím se totiž nevědomě stavíme do role oběti. Do role někoho, kdo nemá na svůj Život vliv. Kdo nerozhoduje o tom, jestli se mu jeho sny splní, nebo ne, protože něco vyššího (nebo někdo jiný) rozhoduje za něj a posílá na něho problémy (nespravedlivě, samozřejmě). A ať už nám tyto problémy z našeho pohledu posílá kdokoliv, pokud vidíme „problémy“ jako něco negativního, pak jsme nepochopili krásu a podstatu „problému“. A to sice to, že problémy tady nejsou od toho, aby se nám mstil někdo či něco vyššího. Problémy tady ani nejsou od toho, aby nás zpomalovaly. Problémy jsou tady totiž od toho, abychom rostli a abychom došli až k ke splnění našeho snu. 

Proč „problémy“? Protože nevěřím v to, že „problémy“ je to správné slovo. Protože když budeme o něčem říkat, že je to problém, tak to v nás zbytečně vzbuzuje pocit bezmocnosti a neřešitelnosti. Máte to taky tak? Pokud se na ty věci, co k nám přichází, přestaneme dívat jako na problémy, ale začneme je vidět jako výzvy, tak si můžeme říct: „Waw, je tady výzva. Půjdu do ní, nebo ne? Přijmu tuto výzvu a příležitost? Chci to?“, pak se najednou z něčeho neřešitelného stává NĚCO, CO MÁ ŘEŠENÍ. A to je přece super, viďte? :)

VŠECHNO JE TO VŽDY JEN A JEN O ÚHLU POHLEDU.

Věřím v to, že když se podíváme na celou věc jinak, pak uvidíme problém jako onu výzvu. Jako možnost překonat sami sebe. Problémy jsou v podstatě příležitostí k tomu, abychom dosáhli něčeho vyššího, dalšího.

Úspěšní lidé se shodují, že se jejich míra úspěšnosti zlepšila poté, co přestali problémy vnímat jako problémy, ale začali se na ně dívat jako na příležitosti ke zlepšení. A také poté, co se přestali trestat a litovat za své nezdary a naopak se na ně začali dívat jako na krůčky ke svému úspěchu, k osvojení si nějaké nové zkušenosti, dovednosti, znalosti.

pexels-photo-109048

Nedávno jsem začala pracovat na něčem novém. Byla jsem plná plánů a nadějí, jak mi to půjde, jak mi to vyjde hned na poprvé, jak to bude super… a ono nic. Nepodařilo se mi to. Nemělo to vůbec ten efekt, který jsem chtěla. A to byla příležitost pro mého vnitřního kritika Larryho, který se hned ozval a začal: „Vidíš to, jsi úplně blbá, zase jsi to zvorala, že ses do toho vůbec pouštěla…“.  :) A bla bla bla… Není to tak dávno, co by se mi tyhle myšlenky v hlavě rozjely a já bych se po chvíli utápěla v sebelítosti a v pocitu vlastní neschopnosti. Ale díky tomu, že se svou myslí a svým přístupem už nějaký ten pátek pracuji, tak jsem Larrymu řekla, tentokrát ne. (No… vlastně jsem mu řekla to, co tomu šotkovi a kritikovi v našich myslích říkáme na setkáních... „Larry, drž hubu.“ :-D). A řekla jsem si, že když to nevyšlo takhle, tak to udělám jinak. Podívala jsem se na to z jiného úhlu pohledu a výsledek byl takový, že překvapil i mě samotnou!

Změna našeho vnímání je to, co vždy stačí, aby se věci změnily. Protože pokud to nevyšlo takhle, tak to znamená, ŽE UMÍME VYMYSLET JEŠTĚ NĚCO LEPŠÍHO! Cítíte tu podstatu, ten rozdíl? Tu změnu vnímání, kterou když uděláme, tak se najednou změní celý svět, i když vlastně JEN PROMĚNÍME SVŮJ PŘÍSTUP?? Protože ŽIVOT NÁM NIKDY NENALOŽÍ VÍC, NEŽ JSME SCHOPNI UNÉST!!! To znamená, pokud se nám něco nedaří, je to VŽDYCKY ZNÁMKA TOHO, ŽE TO UMÍME UDĚLAT LÉPE, ŽE NA TO MÁME. Otázkou je, jestli to budeme chtít vidět. A samozřejmě, čím více budeme trénovat (= čím hůře), tím lepší budeme mít výsledky (=tím lépe). ;)

Takže příště, až vás potkají nějaké „problémy“, tak se na ně podívejte a vyberte si, jestli jste oběť, nebo si řeknete „waw, já jsem tak dobrá/dobrý, že to můžu udělat ještě líp“! A vyberte si! ;)

A aby vám to rozhodování šlo lépe od ruky, stáhněte si k tomu svou Meditaci Tvůrců zdarma. ;)

Buďte s Láskou a v Lásce a buďte TVŮRCI SVÝCH ŽIVOTŮ!

*S Láskou Leni

Pro více inspirace navštivte mé stránky na Facebooku ***My jsme TVŮRCI***, nebo si nechte zasílat novinky z mých stránek  www.myjsmeTVURCI.cz. :)

Jmenuji se Leni Lipenská a provázím vás na vaší Cestě k vaší jedinečné tvořivé síle a předurčenosti vaší Duše. Díky svému daru vidět a cítit věci skryté a okem neviditelné, vám pomáhám rozplétat nitky vašeho Života, abyste porozuměli své Duši a souvislostem toho, co se vám v Životě děje. Provázím vás na vaší Cestě k vaší pravé podstatě, pomáhám vám uzdravit vaše dávná zranění a najít vaši Tvořivou sílu, abyste se mohli stát vědomým Tvůrcem vašeho Života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů