Znáte svou cenu?

myjsmeTVURCI_znate-svou-cenu3

Dlouho jsem nepsala, viďte? Nešlo mi to, přiznám se. V mém Životě se toho dělo tolik a bylo to tak silné a mocné, že to všechno budu ještě chvíli vstřebávat. Ale o tom více jindy. :)

Dneska se s vámi chci podělit o jedno zamyšlení nad tématem vlastní ceny a vlastní sebehodnoty. A tak pro vás mám dneska jednu otázku…: „ZNÁTE SVOU CENU?“. Co ve vás tahle otázka vyvolává? Jaké pocity prožíváte? Co to pro vás znamená, mít svou cenu? Zkuste si na tu otázku odpovědět a zkuste se mnou chvíli přemýšlet nad tím, proč je dobré znát svou cenu.

Mezitím vám povím svůj příběh. Jako malá jsem zažila spoustu chvil, kdy jsem si přidala bezcenná, nemilovaná a odmítaná. Moje sebevědomí a vědomí mé vlastní hodnoty dostávalo těžce na frak. Myslela jsem si o sobě, že nejsem dost dobrá, že nikdy nic nedokážu a věřila jsem v to, že nemám světu co nabídnout. V co jsem věřila, to jsem taky žila a to mi Život přinášel do Cesty. Lidé, věci a události, byly v té době odrazem toho, co jsem si o sobě myslela. Život se mnou zametal a já se mu i přes to snažila zavděčit se, abych mu či sobě dokázala, že jsem dost dobrá. Věřila jsem v to, že musím vzít zavděk vším, co mi přináší a bála jsem se, že přijdu i o to málo, co mám. Byla jsem plná strachu a až po letech jsem přišla na to, že se vlastně není čeho bát.

To, co mi tenkrát chybělo, bylo vědomí vlastní ceny. Proč a k čemu je dobré znát svou cenu? Míra vlastní ceny je přímo úměrná tomu, jak moc si vážíme sami sebe a zda věříme v sebe a v to, že JSME DOST DOBŘÍ. Tohle „dost dobrý“ není o srovnávání se s nikým a ničím. Je to o poznání sebe samého. O poznání A SMÍŘENÍ SE S TÍM, KDO JSME. Když známe sami sebe, své silné a slabé stránky, pak víme KDO JSME, CO OD ŽIVOTA CHCEME A CO MU MŮŽEME NABÍDNOUT. A s tímto poznáním jde ruku v ruce i PŘIJETÍ SEBE SAMÝCH TAKOVÝCH, JACÍ DOOPRAVDY JSME.

Jakmile poznáme sami sebe, své touhy a sny, své dary i slabiny, POZNÁME I SVOU HODNOTU. VÍME PAK, CO SI ZASLOUŽÍME, NEBO PRO CO JEŠTĚ POTŘEBUJEME MÁKNOUT. Naučíme se vybírat si pro sebe to pravé. Naučíme se lépe hospodařit s těmi nejcennějšími devizami našeho Života: S NAŠÍM ČASEM A ENERGIÍ. Pokud poznáme svou hodnotu, pak svůj čas a svou energii soustředíme na ty lidi a činnosti, které vedou k našemu cíli a které jsou v souladu s naším nitrem a které s námi rezonují. Každá naše akce pak bude činností vykonanou od srdce a s Láskou, místo toho, aby to bylo rozhodnutí ze strachu „co kdyby…“.

Když poznáme svou vlastní hodnotu, naučíme se reagovat na to, co k nám v Životě přichází, novým způsobem. Líbí se mi to, co ke mě přichází? Ano? Prima, pak to přijmu a jdu dál. Nelíbí se mi to? Prima, tak to změním, posunu, nebo odmítnu a jdu dál. Pokud poznáme svou cenu, pak pochopíme, že nemá smysl ulpívat na tom, co k nám přichází. Naučíme se brát věci takové, jaké jsou. Naučíme se změnit, co změnit můžeme a naučíme se přijmout to, co změnit nemůžeme. (I když upřímně, nepamatuji si situaci, kdy bych musela něco jen pasivně přijmout a neproměnilo by mě to. :)) Naučíme se o-pouštět to, co dosloužilo, co nám neslouží, co k nám nepatří a nebudeme ztrácet čas a energii lpěním na tom, co máme nebo bychom mít mohli, protože se přestaneme bát. Budeme vědět, že když se zavřou jedny dveře, otevře nám Život jiné.

Jak to tedy udělat, abychom se měli rádi a žili Životy našich snů? Nechtějte být dokonalí, neomylní. Klidně dělejte chyby, zkoušejte nové věci a hlavně běžte za hlasem svého srdce. Věřte sami sobě a v sebe. Věřte v Život a v to, že se k vám vždycky dostane všechno, co potřebujete. Nebojte se a nechte odejít všechno, co vám neslouží, co vám nevyhovuje a co vás nedělá šťastné. Protože jaký signál dáváte Životu najevo, když na něčem lpíte? Lpěním dáváme Životu najevo, že se bojíme, že k nám už nic lepšího nepřijde. Lpěním mu dáváme najevo, že si nevěříme, že nejsme dost dobří na to, abychom si zasloužili dostat to, pro co nás volá naše srdce. Lpění je energií strachu a strach přitahuje zase strach. Život ale nechce, abychom se báli, takže nám umožní prožít si ten strach se vším všudy, abychom poznali, že se nemáme čeho bát. Že jsme silnější, než si myslíme. A nechá nás tuto lekci opakovat tak dlouho, jak jen bude potřeba.

Nebo taky ne. Když se naučíte rozhodovat se z Lásky místo ze strachu, když se naučíte nelpět na věcech ve vašem Životě, když se naučíte opouštět to, co už dosloužilo, nebo k vám nepatří… hádejte, co se může stát? Pokud to NĚCO není vaše, TAK TO K VÁM NIKDY NEPATŘILO. Není to vaší součástí a není důvod se pro to trápit. Protože to, co jste viděli, že je možné, byl jen zlomek toho, co můžete dokázat vy, vaší vlastní silou, vírou v sebe sama a vírou v to, že JSTE DOST DOBŘÍ. Naučíte se pro sebe vybírat si a pracovat na tom, co vám dělá radost a co s vámi souzní. A proč? No přeci proto, že ZNÁTE SVOU CENU! :)

Buďte s Láskou a v Lásce.
*Lenka

Pro více inspirace navštivte mé stránky na Facebooku ***My jsme TVŮRCI***, nebo si nechte zasílat novinky z mých stránek  www.myjsmeTVURCI.cz. :)

PS: Pamatujte, že jste Tvůrci vašich Životů. Vše, co se vám děje, je „jen“ odrazem vašeho nitra. Pokud věci venku nejsou tak, jak potřebujete, máte moc to změnit! Všechno, co hledáte, máte uvnitř! :)

myjsmeTVURCI_znate-svou-cenu

Jmenuji se Leni Lipenská a provázím vás na vaší Cestě k vaší jedinečné tvořivé síle a předurčenosti vaší Duše. Díky svému daru vidět a cítit věci skryté a okem neviditelné, vám pomáhám rozplétat nitky vašeho Života, abyste porozuměli své Duši a souvislostem toho, co se vám v Životě děje. Provázím vás na vaší Cestě k vaší pravé podstatě, pomáhám vám uzdravit vaše dávná zranění a najít vaši Tvořivou sílu, abyste se mohli stát vědomým Tvůrcem vašeho Života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů