Vychytaná novinka na nehty

myjsmeTVURCI_recenze-laku2

 

Jsem, vlastně byla jsem, dlouholetá vyznavačka gelových nehtů. Ten pocit, že se o nehty nemusím starat, že mi je někdo upraví a že HLAVNĚ ŽE SI JE NEMUSÍM OBDEN LAKOVAT a pilovat, ten byl pro mě k nezaplacení. Ale s mým lesanským způsobem života došlo i na nehty a tak vzaly gelovky za své. Rozhodnutí bylo rychlé, ale s prvním lakem na nehty přišel šok. Po těch letech jsem zapomněla, jaké to je, když se lak loupe a oprýskává. A hlavně jak málo ty nehty vydrží! Moje „vznešené“ ideály braly za své. Ale dala jsem lakům ještě šanci. :-)

Hledala jsem lak, který by dlouho vydržel a který by byl prostý nějakých chemických fujtajblů, tj. byl ideálně 5 free lak (pokud ten pojem neznáte, doporučuji koukněte se na tyto články např. zde či zde a přečtěte si, co jste možná o lacích na nehty nevěděly).

Mé hledání mně dovedlo až do DM drogerie, kde teď v lednu uvedli do prodeje laky Sally Hansen Miracle gel. Sally Hansen je značka, která se snaží konkurovat OPI, velmi známé značce nehtové kosmetiky, takže se snaží mít své produkty opravdu co nejvíce kvalitní. Už jsem nějaké laky SH vyzkoušela a byla jsem spokojená, tak jsem se rozhodla pro větší investici do duo-kittu Miracle gel laku a top coatu. Jak to vypadá, vidíte na obrázku dole.

dm-laky

Co tato novinka SH slibuje a proč je tak vychytaná? Podle výrobce se jedná o manikúru pro domácí použití, která má vypadat jako gelové nehty a má vydržet až 14 dnů. To vše bez použití UV lampy. Lak Miracle gel funguje tak, že si na své odlakované očištěné nehty nanesete 1 vrstvu barevného laku (u nás v prodeji má být cca 20-25 odstínů), po zaschnutí nanesete 2. vrstvu a po zaschnutí aplikuje top-coat, tj. horní lak (to je ta černá lahvička). Barevný i vrchní lak obsahují oligomery a vrchní lak navíc fotoiniciátor. Fotoiniciátor propojuje oligomery vrchního a barevného laku, což umožňuje vytvrzení na denním světle bez použití UV nebo LED lampy. Díky tomu není potřeba barvu ani složitě odstraňovat, stačí Vám klasický odlakovač.

Jaká je realita. Laky mají vysoký pigment, velmi dobře kryjí, barva je krásně sytá, takže 2 vrstvy krásně stačí. Vrchní lak se dobře roztírá, oba laky mají příjemný plochý a široký štětec. Schnutí laku mi přišlo rychlé. U vrchního laku je potřeba vrstvu nanášet až tehdy, až barevný lak opravdu dobře zaschne, abyste si lak nerozetřely. Vrchní lak totiž schne podstatně rychleji a je takový lepivější, takže to chce lakovat opravdu rychleji. Použití a nanášení barvy je ale pohodlné a rychlé. Než jsem napsala jeden článek, bylo hotovo. :)

A jak je to s výdrží? Děláme doma rekonstrukci, hrabu se na zahradě v hlíně, do toho běžné domácí práce a lak mi vydržel v dobrém stavu 4 dny. S jiným lakem bych už druhý den měla smůlu. Takže za mě je to skvělá výdrž, i když na klasické gelovky to určitě nemá. :) Pro někoho, kdo dělá spíš kancelářskou práci, tipuji, že by lak mohl vydržet možná i týden. Určitě hodně záleží i na tom, jaké máte nehty. Takhle nějak vypadaly mé rudé nehty po oněch 4 dnech.

myjsmeTVURCI_recenze-laku

Odlakování je snadné, lak jde velmi dobře dolů. Takže za mě je používání a výdrž prima, pokud se rozhodujete pro klasický lak. Miracle gel od SH seženete určitě v DM drogerii, jednotlivé barvy za 289 Kč, duo pack s top coatem pak za 399 Kč.

Nadchly Vás tyto laky? Zkoušely jste? Budu ráda, když mi dáte vědět své tipy k lakování do komentářů. :)
Krásný den!

Pro více inspirace sledujte mé stránky na Facebooku ***My jsme TVŮRCI***, nebo si nechte zasílat novinky z mého webu www.myjsmeTVURCI.cz. :)

Jmenuji se Leni Lipenská a provázím vás na vaší Cestě k vaší jedinečné tvořivé síle a předurčenosti vaší Duše. Díky svému daru vidět a cítit věci skryté a okem neviditelné, vám pomáhám rozplétat nitky vašeho Života, abyste porozuměli své Duši a souvislostem toho, co se vám v Životě děje. Provázím vás na vaší Cestě k vaší pravé podstatě, pomáhám vám uzdravit vaše dávná zranění a najít vaši Tvořivou sílu, abyste se mohli stát vědomým Tvůrcem vašeho Života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů