KDY UŽ KONEČNĚ PŘIJDE TEN KLID V DUŠI?

myjsmeTVURCI_klid-v-Dusi_visualhuntcom

Všichni v sobě nosíme představu „TOHO NĚČEHO“, čeho až dosáhneme, tak budeme zaručeně a 100% šťastní. To něco pak způsobí, že najdeme klid v Duši. Tak si to aspoň myslíme. Ale zkoušeli jste se někdy sami sebe zeptat, co pro vás vlastně ten klid v Duši představuje? Jak to bude vypadat, až ho dosáhnete? Jak se budete cítit? Jak bude vypadat váš Život a co se v něm bude dít? Huh, to jsou otázky, že? Umíte si na ně odpovědět? Nebo jste se zarazili a váháte s odpovědí?

Mám na vás další otázku… Když byste právě TADY A TEĎ dostali možnost chtít cokoliv a věděli jste, že toto vaše přání bude vyslyšeno… co byste si přáli? Po čem touží vaše Duše v hloubi svého Srdce? Co je vaše největší přání? Pokud nevíte, zkuste se své Duše zeptat, ráda vám odpoví. Klidně si na odpověď počkejte tak dlouho, jak je potřeba. Nemusíte nikam spěchat.

A teď se vás zeptám ještě jednou… když tedy víte, kam jdete (což je ten váš sen, vaše přání) a když víte, jak se budete cítit, až se vaše přání splní… CO VÁM TEDY BRÁNÍ V TOM, ABY SE VÁŠ SEN USKUTEČNIL? Věříte svému snu? Děláte pro něj něco? A děláte pro něj dost? Jsou vaše skutky v souladu s tím, co je potřeba udělat pro to, aby se váš sen uskutečnil? Nebo jen zahazujete dny jako slepé náboje, které prostě dnes mířily mimo váš cíl?

Někdy žijeme naše Životy tak, jako bychom měli ještě fůru času před sebou. Každý večer, když uléháme do postele, jsme chudší o jeden den z našeho pozemského Života. Každý den ráno, když se probouzíme, dostáváme novou šanci změnit svůj svět v takový obraz, jaký chceme vidět. Každý den ráno se rozhodujeme, jestli dnes uděláme něco pro to, abychom uskutečnili svůj sen tak, abychom byli večer o krok blíž k jeho naplnění. Každým dnem a každým okamžikem si volíme svou budoucnost.

Příliš mnoho z nás uvízlo v tom, čemu já říkám „role oběti“. Většinu z nás poznamenalo něco z naší minulosti, kvůli čemu si nevěříme nebo kvůli čemu v sobě držíme naučený mechanismus odevzdání své síly a moci do rukou někoho jiného fundovanějšího, kdo rozhodne o našem osudu. Většina z nás se naučila čekat na něco z vnějšku, co bude mít tu moc rozhodnout o výsledku.

 

Dívali jste se někdy na nějaké silné motivační video, v němž lidé dosahují toho, po čem touží? Mám teď na mysli takový ten krásný happy end, co se nám všem líbí. Někdo je na dně, nebo se mu nedaří, lidé či okolnosti či všechno dohromady jsou proti němu a on i přes tyto všechny útrapy na konci dosáhne toho, po čem touží. Waw!!! To si přece všichni přejeme, že? Aby se nám splnili naše sny. Abychom dosáhli toho, oč usilujeme, za čím jdeme a čemu věříme. Abychom překonali to, na co teď nemáme sílu. Abychom proměnili bezNADĚJ za NADĚJI. Abychom dokázali povstat jako bájný pták Fénix z popele a proměnit strašné za krásné.

„KDYŽ SI NĚCO PŘEJETE Z CELÉHO SRDCE, CELÝ VESMÍR SE SPOJÍ, ABY SE VAŠE PŘÁNÍ MOHLO USKUTEČNIT.“

Asi znáte tenhle citát Paula Coelha z legendární knihy Alchymista, že? Já osobně ho miluji a v některých těžkých chvílích mi tato myšlenka hodně pomohla. Ale postupem let jsem přišla na jedno. A sice na to, že přát si je sice hezké, ale konat je ještě lepší. Je to stejné, jako byste toužili po vypracovaném těle. Co myslíte, pokud si budete každý večer před spaním vizualizovat, jak krásné a vypracované tělo máte, podaří se vám ho dosáhnout? No asi sami uznáte, že bez zdravých stravovacích návyků a cvičení to nepůjde, že? A stejně tak je to s dosažením změny v našich Životech. Příliš často jsme, co se týče našich přání, pasivní. Velmi často jen čekáme, až se TO NĚCO uskuteční, až nám Vesmír doručí TO NĚCO ideálně na zlatém podnosu před nos. Jenže Vesmír funguje na základě rovnováhy energií. Pokud něco chceme, musíme za to něco dát. Je potřeba něco obětovat. Obětiny jsou v takovém případě něčím, co musíme překonat. Někdy to nemusí být jednoduché, ale pokud se vám to podaří, tak ten výsledek vždy bude stát za to a jeho hodnota dalece předčí to, co jste museli obětovat. Miluji i tento citát Thomase Alva Edisona:

„VĚTŠINA LIDÍ PROPÁSNE SVOU ŽIVOTNÍ PŘÍLEŽITOST, PROTOŽE TA STOJÍ V KOUTĚ OBLEČENÁ V MONTÉRKÁCH A TVÁŘÍ SE JAKO PRÁCE.“

Já osobně věřím, že jsme všichni TVŮRCI. Že máme všichni k dispozici nesmírnou tvořivou moc, s kterou můžeme dokázat cokoliv, co se nám umane. Záleží jen a jen na nás a na našem odhodlání. A taky na úsilí, které svému snu věnujeme. Ve svém Životě jsem si splnila sny, o kterých jsem v minulosti slyšela, že nejsou možné. Objevila jsem věci, které mi byly vtloukané do hlavy jako nemožné. Úspěch nepřišel nikdy ze dne na den. Ba co víc, každý jeden malý dílčí úspěch jsem zaplatila vlastním potem, krví a slzami. A to doslova. Zatímco jiní chodili „pařit“, já jsem pracovala a hledala. Tenkrát jsem z toho byla smutná, bylo mi to líto, chtěla jsem se taky bavit a užívat si. S postupem času jsem si ale uvědomila, že právě PRÁCE A KONÁNÍ JE TÍM, CO MI POMÁHÁ DOSÁHNOUT MÝCH SNŮ A REALIZOVAT JE. Že jen snít a mluvit o svých snech nestačí. Já vím, zní to JEDNODUŠE, ŽE? Ale tak to je. Ty nejtěžší věci jsou obvykle ty nejjednodušší a dost často nám dají zabrat.

Takže jestli i vy máte nějaký ne-klid v Duši, nebo sen, který se zatím nestal skutečností. Tak udělejte jedno…

„ZVEDNĚTE SE A BĚŽTE PRO TEN SVŮJ SEN NĚCO UDĚLAT!“

Je jedno, se vám to dnes podaří, nebo ne. Ono obvykle stačí začít, udělat první krok, zkusit nějakou cestu, nějaké konání a věci se samy dají do pohybu. Na to totiž Vesmír čeká. Na váš impulz, na vaši vyslanou energii nejen v mysli, ale i ve hmotě prostřednictvím konání, ABY VÁM POMOHL VAŠE SNY USKUTEČNIT. A věřte, že pokud se pro svůj sen opravdu rozhodnete, to rozhodnutí, odhodlání a touha vám pomůže přeletět všechny bez-naděje a temné dny, kdy to prostě nepůjde. Ani Edison nevynalezl žárovku přes noc, a jak sám řekl: „Vynález je jen 1 % inspirace a 99 % dřiny.“. Takže pokud vás někdy prostoupí ne-klid a vy budete hledat a tápat po smyslu po svého Života, pak vězte, že objevování toho smyslu může být už samo o sobě smyslem vašeho žití. Přestaňte být na sebe přísní. Netrestejte se a neviňte se za to, že jste nedosáhli své mety už včera, před rokem či před 20 lety. Všechno má svůj čas a vše má svůj smysl a důvod, byť se nám někdy zdá, že je to postavené na hlavu. Smiřte se svým Životem, se sebou a prostě jen BUĎTE. TO ÚPLNĚ STAČÍ. PROTOŽE V ONOM SMÍŘENÍ A BYTÍ NAJDETE VÁŠ KLID.

BUĎTE S LÁSKOU A V LÁSCE.

Lenka

PS: A kdyby vás přeci jen někdy náhodou popadl splín, což je normální, tak si pusťte tuhle písničku, třeba vám spraví náladu. :) <3 Starší generace se možná zasmějí.  :)

PSS: A kdyby vám to hledání nešlo, nebo jste k němu potřebovali něco dalšího, pak navštivte mé stránky na Facebooku ***My jsme TVŮRCI***,  nebo mi napište a můžeme si popovídat.

Jmenuji se Leni Lipenská a provázím vás na vaší Cestě k vaší jedinečné tvořivé síle a předurčenosti vaší Duše. Díky svému daru vidět a cítit věci skryté a okem neviditelné, vám pomáhám rozplétat nitky vašeho Života, abyste porozuměli své Duši a souvislostem toho, co se vám v Životě děje. Provázím vás na vaší Cestě k vaší pravé podstatě, pomáhám vám uzdravit vaše dávná zranění a najít vaši Tvořivou sílu, abyste se mohli stát vědomým Tvůrcem vašeho Života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů