Čarovný slunovrat Litha

Letní slunovrat nebo také Alban Hefin, Litha, Midsummer či Meán Samhraidh je oslavou nadcházejícího léta. Je to doba, kdy je  Slunce nejsilnější a nejmocnější. Je to čas, kdy je Matka Země na vrcholu svých sil a je tak příslibem bohaté úrody. Je to čas, kdy se veškerá přání v našich Duších aktivují a mají moc projevit se navenek ve vší své síle a kráse. Je to čas hojnosti, požehnání a splněných snů.

 Rok se s rokem sešel a přinesl nám další letní slunovrat. Ten nastává vždy kolem 21. – 22. června v dobu, kdy Slunce dosáhne svého nejsevernějšího bodu a vstoupí do znamení Raka. A letos ho slavíme 21. června 2022. Jaké energie a požehnání nám tento předěl přináší? Jaká témata se nám otevírají? Jaké dary můžeme otevřít a přijmout?

Letní slunovrat je časem, kdy je veškerá aktivita  venku i v nás na svém vrcholu. Přichází léto, nejsilnější a nejplodnější období roku. Hojnost těchto přicházejících dní je téměř hmatatelná. Celá příroda je nasycená, plná, celistvá. Země otevírá své dary a poklady, které vyjeví za pár dní hledat během noci Svatojánské. Napojte se na energii těchto dní, kdy se vám celý svět otevírá, abyste mohli užívat Život plnými doušky. Abyste mohli prožít váš Život naplno, s radostí a lehkostí. Prociťujte ve svém Srdci, jak se i Vy otevíráte Lásce, hojnosti, štěstí a splynutí. Dovolte si přijmout to nejlepší, co si dokážete představit. Věřte, že jste natolik dobří a cenní, že si zasloužíte to nejlepší a že si to zasloužíte s Láskou přijímat  A NECHTE TO STARÉ A NEPOTŘEBNÉ SHOŘET V OHNI. <3

Jakými rituály můžete tento prastarý svátek Litha, Alban Herin oslavit? 

Ohněm
Analogií Slunce na Zemi je oheň. Proto se v tyto a následující dny, zejména o noci Svatojánské, zapalovaly ohně a lidé přes ně skákali, aby si zajistili vitalitu, zdraví, energii a plodnost. Oheň léčil, vyživoval i pálil vše staré a nepotřebné. Pokud můžete rozdělejte si oheň s rodinou či přáteli a veselte se kolem něj (na bezpečném místě, samozřejmě). A můžete-li přivítejte spolu i východ nového Slunce. Pokud nemáte možnost rozdělat oheň, postačí vám i obyčejná svíčka, skrze jejíž plamen se naladíte na teplo, výživu a ochranu ve svém Srdci.

Květinami a věnci
Květinami se zdobily Ženy i dívky. Věnečky se dávaly i na dveře, aby přinesly svým majitelům čerstvého Ducha i Mysl, plodnost a krásu, štěstí. O Svatojánské noci se potichu, beze slov, vypravovaly Ženy do lesů a luk, aby natrhaly devatero bylin na devatero místech, a tyto kytice pak opatrovaly do dalšího roku ve svých Domovech, aby je ochraňovaly před zlými Duchy, zlem, nemocemi a obtížemi. Číslo 9 je symbolickým vyjádřením nejvyššího možného duchovního probuzení člověka. Je nejvyšším stupněm, kterého můžeme na své Cestě dosáhnout. Půjdete-li sbírat byliny, zaměřte se na mateřídoušku, třezalku, levanduli, mátu, diviznu, devětsil, řebříček, heřmánek, jitrocel, macešky, chrpy, kohoutky, šípkové růže, a především na magické kapradí…

Vodou
O Svatojánské noci je zem hlídaná svými strážci, kteří chrání její tajemství a poklady. Voda se probouzí a její moc má moc hojit naše staré rány a zranění. A to jak fyzické, tak především ty srdeční, vztahové. Vydejte se k vodě, omyjte se vodou, případně rosou, která má v tyto dny léčivé účinky, nebo po proudu pošlete věneček s přáním, po jehož naplnění ve svém srdci toužíte a vyčkejte na vyslyšení svého přání. Nechte, aby voda odnesla vaše šrámy a bolesti a aby přinesla do vašeho srdce a Života více citu, Lásky, ochrany a harmonických vztahů.

Přeji vám, aby tyto magické dny přinesly radost, štěstí, sílu a vitalitu do vašich Životů a naplnily vás radostí a vděčností za veškeré dary tohoto světa a Života.

Přeji vám krásné a magické dny.

S Láskou Leni <3

Jmenuji se Leni Lipenská a provázím vás na vaší Cestě k vaší jedinečné tvořivé síle a předurčenosti vaší Duše. Díky svému daru vidět a cítit věci skryté a okem neviditelné, vám pomáhám rozplétat nitky vašeho Života, abyste porozuměli své Duši a souvislostem toho, co se vám v Životě děje. Provázím vás na vaší Cestě k vaší pravé podstatě, pomáhám vám uzdravit vaše dávná zranění a najít vaši Tvořivou sílu, abyste se mohli stát vědomým Tvůrcem vašeho Života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů