Zpátky do školky, do školy

BACK-TO-SCHOOL_myjsmeTVURCI

A je to tady. Je tady 1. září a s ním i první školkový či školní den.  :)

Jaký byl ten váš? U nás ještě na první dojmy ze školky čekáme, ale podle ranních reakcí bych řekla, že vítání s kamarády a učitelkami po prázdninách bylo hodně veselé. :) Tak jen doufejme, že to našemu mláděti dlouho vydrží. :)

No a kdyby náhodou přeci jen se vašim dětem zastesklo po mamince či tatínkovi, pak mu zkuste školku či školu nějak zpříjemnit. Jak na to? Tady je pár tipů.

ZAČNĚTE U SEBE

Šťastná máma, šťastné dítě. A tady to platí dvojnásob. Pokud máte obavy z toho dát své dítě do školky či školy, pak to z vás vaše dítě ucítí a bude nervózní či vystrašené rovněž. Sama vím, že se to lépe řekne, než udělá. Takže pokud byste si o tom potřebovaly popovídat, tak mi napište a najdeme společně Cestu k tomu, jak se zbavit těchto obav. Primární totiž je uvědomit si, odkud se tyto vaše strachy berou a zda jsou reálné, či nikoliv. Velmi často totiž bojujeme se strachy, které patří nám, než dítěti. Tyto strachy je dobré zviditelnit, postavit se jim a zpracovat si je sami v sobě, protože to posune hodně nejen nás, ale pomůže to i našim dětem.

MLUVTE SE SVÝM DÍTĚTEM O ODLOUČENÍ A SHLEDÁNÍ

Pokud vaše dítě bude vědět, co ho čeká, jak dlouho bude ve škole či školce, bude mu den utíkat lépe. Pokud vaše dítě bude vědět, jak bude den probíhat a na jaké milníky se může zaměřit, aby se umělo orientovat v čase (např. svačina, oběd, spinkání), pak bude vědět, že už brzy přijdete a bude klidnější a lépe si užije svůj čas ve škole či školce. Výbornou pomůckou pro to jsou hodiny s obrázky, které si snadno vytvoříte doma z takových těch papírových talířků a dítěti tam nakreslíte čas odchodu do školky/školy a návratu. U nás vědomí a poznání času a hodin odchodu domů hodně pomohlo ve zklidnění a také nám to pomohlo s včasným ranním odcházením.

ZAPOJTE VIZUALIZACI A PŘEDSTAVIVOST

Děti mají velkou představivost a ve věku, kdy je dáváme do školky či školy, jim může hezky pomoci i vizualizace vašeho společného propojení, aby se dítě necítilo samo. Protože všechno se vším souvisí a protože jsme všichni propojeni. Jak na tuhle vizualizaci, to vám poradí Terezka ve svém videu, které si můžete pustit zde. Tuhle vizualizaci u nás používáme s analogií na oblíbené dopravní prostředky a „mačkátka“ – prostě si „voláme“ přes kalkulačky pomocí tajných šifer a zprávy nám přenáší elektrické vedení. :))

Co dál pomáhá, je třeba vytisknout vaši společnou rodinnou fotku a dát ji dítěti s sebou do školky či do školy, aby se na ni mohlo podívat a lépe si ono spojení s vámi vybavilo. Kromě téhle fotky může pomoci i fotka něčeho oblíbeného. U nás je to třeba fotka z prožitku řízení metra. :))

PŘEKVAPTE SVÉ DÍTĚ

Našeho školkáčka čeká doma překvapení v podobě vlastně vyrobeného metra. :) U nás doma vedou všechny možné dopravní prostředky, takže volba byla jasná. Chce to nějaké metro a hodně „mačkátek“, jak říká náš malý. Takže pokud máte chvíli čas a chuť, můžete si doma vyrobit něco podobného. Tohle je už naše několikátá verze a další prototyp, s každým dalším se lepšíme. :-D Potřebujete hlavně tavící pistoli, nebo nějaké dobré lepidlo, kterým to všechno smontujete dohromady. A k tomu nějakou krabici, papíry a cokoliv dalšího, co vám poslouží pro výrobu daného předmětu, jako třeba víčka od pet lahví, staré CDčka, různé misky, krabičky, nálepky, ozdoby… A pak už jen zapojíte představivost a tvoříte dílko, které má u nás větší úspěch, než hračky z obchodu. Navíc u tvoření můžete zapojit i své děti, jen od tavící pistole je držte dál, ať neskočíte jako já s popáleninou 2. stupně. Holt zbrklost se trestá. :-D

myjsmeTVURCI_tube

Kupované dárky či sladkosti nejsou nejlepší formou útěchy dítěte, protože to základní, co naše děti potřebují, je hlavně naše pozornost, Láska a objetí. A je krásné, když se naše děti naučí volně vyjadřovat a zpracovávat své emoce a pocity a pokud jim v tom pomůžete, bude to krásná podpora vašeho vztahu do budoucna.

Buďte s Láskou a v Lásce vy i vaše děti. :)

*Lenka

Pro více inspirace navštivte mé stránky na Facebooku ***My jsme TVŮRCI***, nebo si nechte zasílat novinky z mých stránek  www.myjsmeTVURCI.cz. :)

Jmenuji se Leni Lipenská a provázím vás na vaší Cestě k vaší jedinečné tvořivé síle a předurčenosti vaší Duše. Díky svému daru vidět a cítit věci skryté a okem neviditelné, vám pomáhám rozplétat nitky vašeho Života, abyste porozuměli své Duši a souvislostem toho, co se vám v Životě děje. Provázím vás na vaší Cestě k vaší pravé podstatě, pomáhám vám uzdravit vaše dávná zranění a najít vaši Tvořivou sílu, abyste se mohli stát vědomým Tvůrcem vašeho Života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů