Vítězná imunita

pixabay_spiritual-1149187_1920

Je tady začátek dalšího školního a školkového roku a s ním se pomalu blíží podzimní plískanice, i když to počasí na to teda venku nevypadá. :) Proto tady pro vás mám pár tipů a vhledů, jak sobě a dětem posílit imunitu, abyste to letos zvládli bez rýmiček a kašlíků. :)

Začnu ze široka. Víte, co to vlastně imunita je? Imunita v imunologii označuje schopnost organismu bránit se proti antigenům pocházejícím jak z vnějšího prostředí, tak z prostředí z pohledu organismu vnitřního. V užším slova smyslu znamená termín „imunita“ naprostou odolnost organismu proti chorobě („imunní jedinec“).[1]

Dobrá imunita je tedy takový stav, kdy se umíme bránit vnějším i vnitřním negativním vlivům. A protože jsme Tvůrci, ne oběti, tak víme, že když změníme vnitřní podmínky, tak se změní i ty vnější, protože jak uvnitř, tak navenek, souhlasíte? :)

Dobrou imunitu v chladných měsících obvykle potřebujeme, abychom byli zdraví a netrápily nás takové neduhy, jako rýma, nachlazení, kašel, chřipka, angína… Pokud se chceme vyvarovat takovýchto vnějších důsledků, je prima vědět, jaké vnitřní příčiny jsou obvyklými spouštěči takovýchto nemocí. A k tomu nám pomůže psychosomatika. Tak si pojďme ty nejčastější neduhy rozebrat.

pixabay_tea-381235_1920

RÝMA

Akutní i chronická rýma, zánět nosní sliznice, je v podstatě pláčem naší Duše. Obvykle se nám spustí do 1 až 2 dnů poté, když zažijeme v Životě něco, co cítíme jako křivdu vůči své osobě, nějakou nepravost vůči nám či zmar. Rýma se nám spustí tehdy, když viníme lidi kolem sebe či Život jako takový z něčeho, co nás potkalo, když jsme rozčarovaní z toho, co nás potkalo, nemáme sílu se zdravě bránit a Život se nám zdá beznadějný a neradostný. A tak pláčeme vnitřně, skrytě a rýma tyto naše slzy vyplaví. Chceme-li se vyhnout rýmě, pak se naučme radovat ze Života jaký je, naučme se i své děti vyjadřovat své city a pocity a uvědomme si, že Život je přesně takový, jaký má být a že je v něm dost Lásky a radosti pro všechny.

KAŠEL

Kašel nás postihne, pokud prostě máme chuť se na svou současnou situaci vykašlat. Chcete-li zůstat zdraví, naučte se pravdivě sdělovat své city a pocity, obzvlášť, jste-li ženy. Nehromaďte v sobě agresi a pocity křivdy, nebuďte obětmi, ale buďte Tvůrci vašeho Života. Nebojte se odmítnutí a nepovažujte svou snahu o žití v pravdě za zbytečné, nekašlete na to, co je pro vás důležité, a kašel se vám pak vyhne.

DÝCHACÍ OBTÍŽE

Obzvlášť u dětí jsou tyto obtíže spojeny s pocitem nedostatku Lásky, bezpodmínečného přijetí a pochopení. Všichni do jednoho toužíme v Životě po tom, abychom byli dostatečně milovaní a přijatí takoví, jací jsme. Dýchací obtíže se u nás neobjeví, pokud naplníme své Domovy radostí a Láskou, v nichž se budeme moci svobodně nadechnout a vyjádřit sami sebe. Pokud se přeci jen stane, že vás někdo zraní… odpuste mu to a vnímejte to jako projev jeho bolesti a nezralosti a ne jako jeho projev ublížit vám. Komu v hrudi radostně tluče srdce a kdo se dívá na svět optimisticky, ten se může i radostně nadechnout k Životu a tomu se i dýchací obtíže vyhnou.

CHŘIPKA

Je virové onemocnění, které se šíří vzduchem. Na podzim jsme s ní konfrontováni všichni: někteří lehnou, jiní zůstanou zdraví. Pokud chcete letos zůstat zdraví, buďte prostě člověkem. Milujícím, chybujícím, odpouštějícím. Mějte Lásku sami k sobě, nesnažte se plnit očekávání druhých a místo zášti, zloby a hněvu šiřte kolem sebe laskavé slova, vlídnost a pochopení. Budete-li jednat s Láskou a zdravými hranicemi, nemáte se čeho bát.

ZÁNĚTY HORNÍCH CEST DÝCHACÍCH

Veškeré záněty v Těle jsou odrazem našeho vnitřního odrazu boje se světem. Ukazuje na naši nespokojenost s okolním světem a s tím, co nám do Života vchází a přichází. Pokud vás postihne zánět horních cest dýchacích, zastavte se a vnímejte krásu světa okolo sebe. Přijměte dar nemoci na chvíli spočinout v ústraní od okolního světa, sami se sebou, bez honěním se za cíli, termíny a představami. Pokud se chcete této nemoci vyvarovat, naučte se odpočívat a dívat se na svět i lidi kolem sebe laskavýma očima. Dbejte na kvalitní spánek, zdravou a pestrou stravu, dostatek pohybu a nesnažte se na svou hruď přebírat povinnosti a práci druhých lidí. Není potřeba spasit svět a vše stihnout. Stačí prostě být. <3

Tak to bylo několik nejčastějších zimních neduhů, které nás trápí a kterých se obávají především maminky, když jejich děti nastupují do školky či do školy. To nejpodstatnější je klid a pohoda doma, Láska k sobě a k naší rodině. Pokud máte obavy o zdraví dětí ve škole či školce, pak vězte, že nejlepším lékem je dostatek pozornosti, Lásky a podpory pro vaše děti. A nejprve totéž dopřejte i sobě. ;)

imunita_myjsmetvurci-fcbk

TAKŽE TADY JE NÁŠ ARZENÁL:

– Nejčastějším pomocníkem je vitamín C z DM drogerie.  Je to sypký vitamín, který nasypu v co nejvyšší poživatelné koncentraci do nějaké uzavíratelné krabičky s medem či sladem a po lžičkách ho jíme 2x až 5x denně podle potřeby, případně ho přidávám rovnou do pití (ne horkého). Předávkování se nebojte, tělo nadbytek vyloučí a díky kyselosti se stejně na moc vysoké dávky nedostanete.

Bylinky: Od září si děláme pravidelně domácí šípkový čaj. Teď je právě období šípků, takže si je můžete nasbírat čerstvé a nasušit na zimu do zásoby. Protože takový teplý čaj s medem se ničemu nevyrovná. :) Výborné čaje jsou i z různých kombinací či dalších bylin jako např. lípa srdčitá, květ černého bezu (případně ještě stihnete povidla z bobulí černého bezu), květ divizny, listy kopřivy a i běžné byliny jako např. šalvěj (s tou u dětí opatrně), tymián, máta, meduňka, sléz maurský. Do těchto čajů přidávám např. i různé jedlé sušené květy (stihnete ještě trochu sedmikrásek), které ochutí a ozvláštní čaj, případně můžete přidat sušené (opláchnuté) brusinky, švestky, křížaly apod. Čaj můžete doplnit zázvorem (citron a citrusové plody vynechte, neboť ochlazují organismus, který potřebuje zahřát). Ten si můžete dopřát i ve formě sušeného zázvoru (bohužel bývá doslazován). A když už náhodou něco cítím v krku, je na to nejlepší cucat hřebíček. Ne hřebíky, ale klasické koření hřebíček. Stačí hlavičku dopoledne a druhou odpoledne a během dne až 2 je po bolesti v krku. Odzkoušeno i na angínu.

pixabay_basil-791781_1920
– Dobrá imunita začíná ve střevech, takže pro děti u nás používáme Swiss Imunit lactobacily s jahodovou příchutí, která je tak dobrá, že to máme jako bonbóny. :)  Pro menší děti se nám osvědčily tyto kapsle, které lze vysypat do pití či jídla. Pro dospělé pak např. tyto.  Pokud je Tělo napadeno nějakými bacily a začne se v něm tvořit hlen, zkuste si od něj pomoci jednoduchou cestou, a to užíváním černého uhlí (dospělí 1-2 tablety denně, děti 0,5 tablety 1-2 denně), které očistí vaše Tělo od hlenu v trávicím traktu a ve střevech. Samozřejmě je klíčové nejen pro chladnější měsíce co nejvíce eliminovat ze stravy cukr v jakékoliv podobě (slaďte třeba stévií), pšeničnou mouku a výrobky z ní a především mléčné výrobky. Vašemu Tělu prospěje, když omezíte maso a uzeniny a zařadíte pro zahřátí Těla luštěniny a obiloviny, kvašenou zeleninu a zeleninu a ovoce vůbec (ideálně lokální).

 pixabay_vegetables-752153_1920

– Velmi nás ovlivňuje i strava. Problém dnešní stravy je, že nabourává přirozenou pH rovnováhu v našem Těle. Proto je dobré užívat směs minerálů, které pomohou tuto rovnováhu obnovit. Na trhu je velké množství produktů, u nás doma jsme si oblíbili tyto dva produkty: Zásaditý prášek z DM drogerie či případně tato Zásaditá směs s minerály, kterou používáme třeba po saunování, které je taky výborným pomocníkem na imunitu.

Na doplnění minerálů jsem si oblíbila Fytominerály od Energy.  Fytominerály jsou koncentrovaným koloidním roztokem přírodních minerálů s bioinformacemi, které posilují aktivitu produktu. Obsahuje více než 60 minerálů a stopových prvků, jež jsou pro organismus maximálně vstřebatelné (až z 98 %). Hodně u nás vedou i tyhle vitamíny pro děti, co mají bezva tvar gumových medvídků. :)

– A když začne přituhovat, vždycky pomáhají kapky z Echinacey, třeba tyto. Ty je dobré střídat po 2 týdnech s kapkami lichořeřišnice. Letos začínám kůru s těmito kapkami Imunostim od Grešíka, podle složení by mohly být taky prima. :)

– Na podzim ubývá sluníčka, tak je potřeba přidat vitamínu D. Ideální by byl od Swansonu, nicméně ten teď nemáme, tak máme vitamín D3 z DM drogerie. Odkaz jsem nenašla, ale je to ten pro děti ve tvaru sluníčka, takže u nás se ráno vyžaduje sluníčkový vitamín. :)

Doufám, že vám tipy přijdou vhod. Přeji hodně zdraví a krásný začátek podzimu. :)

Buďte s Láskou a v Lásce.
*Lenka

pixabay_leaves-1051937_1920

Pro více inspirace navštivte mé stránky na Facebooku ***My jsme TVŮRCI***, nebo si nechte zasílat novinky z mých stránek  www.myjsmeTVURCI.cz. :)

 

[1] Citace zdroj Wikipedie, zdroj Internet https://cs.wikipedia.org/wiki/Imunita_(biologie) ze dne 7. 9. 2016

Ostatní duchovní příčiny nemocí si můžete vyložit podle skvělé knihy „Co nám Tělo říká aneb po stopách nemocí“ od Miroslava Hrabici.

Lenka Lipenská
Jmenuji se Lenka Lipenská a jsem Vaší průvodkyní na Vaší Cestě ke splněným snům. Díky svému daru vidět a cítit věci skryté a okem neviditelné, Vás skrze konzultace učím rozplétat nitky Vašeho Života, abyste porozuměli své Duši a souvislostem toho, co se Vám v Životě děje. Provázím Vás na Vaší Cestě k Vaší pravé podstatě, pomáhám Vám uzdravit Vaše dávná zranění a najít Vaši Tvořivou sílu, abyste se mohli stát vědomým Tvůrcem Vašeho Života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů