REPELENT PROTI KLÍŠŤATŮM

myjsmeTVURCI_repelent-proti-klistatum4

Jak se dnes máte? Měli jste hezký den? :) V dnešním článku mám pro vás léty odzkoušený a osvědčený repelent proti klíšťatům. Recept je to jednoduchý, rychlý a účinný a výrobu zvládne opravdu každý. :) A navíc oproti běžným postřikům z lékárny je bez chemie.

V místě, kde žijeme, máme hodně klíšťat. A zvlášť po mírně zimě jako letos. Očkování proti klíšťatům pro mě není řešení a ty chemické koktejly taky nemusím, tak jsem hledala něco přírodního a našla jsem jeden recept, který se po 2 letech používání jeví jako velmi účinný. Tady je.

Co budete potřebovat:

Lahvičku s rozprašovačem

1 balíček bylinky rozmarýnu (nebo hrst větviček z vlastní zahrádky)

1 litr vody

1 polévkovou lžíci octu, např. vinný, ale může být i obyčejný

pixabay_rosemary-1053409_1920-rozmaryn

Postup je jednoduchý: uvaříte vodu, já vařím v cca půl litru vody, aby byl roztok koncentrovanější. Do vroucí vody vhodíte rozmarýn, necháte tak 3 minutky povařit na mírném ohni a necháte vychladnout. Jakmile máte odvar studený, přecedíte přes sítko, přidáte lžíci octu a je hotovo. Pak jen pamatovat se nastříkat pokaždé, když jdete někam ven, kde hrozí výskyt klíšťat. Pokud jdete oblečení, doporučuji zvlášť u dětí nastříkat i nožičky pod kolínko i pod tepláčky, které se můžou během dovádění venku vyhrnout. Jediné, na co si dejte pozor je nestříkat odvar na oděrky, jako např. odřená kolínka, protože to pak děti štípe. Směs uchovávejte v lednici, díky octu by měla vydržet i pár měsíců – to ale nemám odzkoušeno, protože ji spotřebujeme velmi rychle. :) Po vychladnutí můžete přidat ještě pár kapek levandulové silice (např. Eoné, která je kvalitnější), která odpudí i další dotěrný hmyz.

myjsmeTVURCI_repelent-proti-klistatum3

Letos zkouším novou verzi, kdy jsem do roztoku přidala ještě pár kousků hřebíčku. Uvidíme, jaký to bude mít efekt, zatím zkouším tento postřik jen krátce, cca měsíc a vypadá to, že kvalita zůstává stejná.

Jinak ještě nějaké tipy z Internetu, které nemám ale vyzkoušeny, doporučují např. denní užívání vitamínu B12 (to jsem zkoušela, ale nepřijde mi to vhodné zvlášť u malých dětí a vzhledem k tomu, že na to musíte myslet každý večer), dále kvasnicové pomazánky (jejich konzumací se mění odér vaší kůže), dále natírání alpou, do níž jste naložili a nechali v ní 30 hřebíčků (alpa ale trochu vysušuje, takže u nás si nedokážu představit, že se třeba 2x denně mažu alpou, když jdu ven), dále fenykl – kdy se fenykl nosí v plátěných sáčcích u sebe a uvolňováním silic z něj má údajně docházet k odpuzování klíšťat.

Máte i vy nějaký svůj recept? Podělte se o něj např. dole v komentářích.

Přeji krásné dny venku v přírodě bez otravného hmyzu. :)

Zdraví vás Lenka

Pro více inspirace sledujte mé stránky na Facebooku ***My jsme TVŮRCI***, nebo si nechte zasílat novinky z mého webu www.myjsmeTVURCI.cz. :)

TOUŽÍTE BÝT BOHYNÍ VE VAŠEM VZTAHU? PŘIHLASTE SE NA MŮJ SEMINÁŘ „SPOKOJENOST V PARTNERSTVÍ“ ZDE a pojďte se něco dozvědět o základních principech partnerství spolu s jednoduchými úkoly, které už přinesly spokojenost stovkám žen.

Jmenuji se Leni Lipenská a provázím vás na vaší Cestě k vaší jedinečné tvořivé síle a předurčenosti vaší Duše. Díky svému daru vidět a cítit věci skryté a okem neviditelné, vám pomáhám rozplétat nitky vašeho Života, abyste porozuměli své Duši a souvislostem toho, co se vám v Životě děje. Provázím vás na vaší Cestě k vaší pravé podstatě, pomáhám vám uzdravit vaše dávná zranění a najít vaši Tvořivou sílu, abyste se mohli stát vědomým Tvůrcem vašeho Života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů