Jak vyrobit protiskluzové ponožky

myjsmeTVURCI_protiskluzove-ponozky_blog-FB

Před nějakým časem jsem sháněla pro malého protiskluzové ponožky, aby mu to doma neklouzalo na podlaze, když běhá a řádí. Většinou jsem nacházela v obchodech tlusté ponožky na zimu, ale už ne třeba ponožky kotníčkové. Natož aby měly požadovaný vzor a barvu, kterou si malý usmyslel. :)

A tak jsem hledala možnosti a objevila jsem možnost vyrobit si protiskluzové ponožky podle našich představ s pomocí vodní kaučukové emulze, kterou najdete na Internetu pod heslem ABS protiskluz na ponožky. Hmota už docela známá, takže na ni natrefíte celkem snadno. Koupíte např. zde.

Postup je jednoduchý. Nové či staré ponožky vyperete bez aviváže. Mezitím si z nějaké staré krabice nastříháte kartonové obdélníčky ve velikosti ponožky, vložíte je dovnitř a ze spodní části ponožky uděláte několik teček tubou. Můžete od ruky, nebo si na to udělat šablonu. Já jsem od přírody lenoch, takže jsem je dělala od ruky. :) Tečky se dělají jednoduše. Dělejte je tak akorát, hmota trochu po uschnutí slehne, tak ať je vrstva protiskluzu dostatečná. Nedělejte ji ani moc tlustou, aby dítě netlačila do chodidel.

Nechte schnout 12-24 hodin. Poté alespoň 3-4 dny neperte, aby se hmota dostatečně ustálila.

A to je vše. Za pár minut máte hotovo a děti můžou vesele běhat bos bez klouzání. :)

PS: a určitě po prvním tvoření nevyhazujte ony kartónové obdélníčky, ať je nemusíte jako já příště dělat znovu. :)

 

Pro více inspirace sledujte mé stránky na Facebooku ***My jsme TVŮRCI***, nebo si nechte zasílat novinky z mého webu www.myjsmeTVURCI.cz. :)

Jmenuji se Leni Lipenská a provázím vás na vaší Cestě k vaší jedinečné tvořivé síle a předurčenosti vaší Duše. Díky svému daru vidět a cítit věci skryté a okem neviditelné, vám pomáhám rozplétat nitky vašeho Života, abyste porozuměli své Duši a souvislostem toho, co se vám v Životě děje. Provázím vás na vaší Cestě k vaší pravé podstatě, pomáhám vám uzdravit vaše dávná zranění a najít vaši Tvořivou sílu, abyste se mohli stát vědomým Tvůrcem vašeho Života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů