DESATERO ZMĚNY NÁVYKŮ

Povolilo počáteční novoroční nadšení z předsevzetí a nových cílů a vracíš se zase zpátky do křesel NORMÁLNOSTI A ZAJETÝCH KOLEJÍ? Ať už si novoroční předsevzetí dáváš, nebo ne… ta příchuť toho, že MUSÍME s novým rokem začít něco nového, je v nás podle mě někde hluboko uložená a zakořeněná ať už ve spojení ze začátkem nového roku a obvyklými novoročními předsevzetími, nebo s touhou a tlakem uniknout situacím v Životě, které jsou pro nás nějakým způsobem nepříjemné, náročné, bolavé a těžké.

Touha se z těchto situací vymanit, je nám lidem naprosto přirozená… možná je to právě ona touha a motivace, která je tou hybnou silou celého našeho bytí a vede nás k tomu, abychom díky tomu tlaku rostli a vyrostli a naplnili si zde na Zemi své touhy a sny…

Abychom ale něco v našem Životě změnili, potřebujeme změnit to, co děláme, POTŘEBUJEME ZMĚNIT SVÉ NÁVYKY. Ty jsou totiž často jako železná košile a drží se nás zuby nehty a udržují nás ve stále stejných opakujících se cyklech. Chceme-li tedy něco, co zatím ve svém Životě nemáme, POTŘEBUJEME SE ZMĚNIT. Jen tak totiž vytvoříme prostor pro něco nového, co může nahradit to staré, abychom byli ve svém Životě spokojenější. Jestli tedy ve svém Životě cítíš určitou nespokojenost, nenaplnění, bolet, palčivé touhy a prožíváš nepříjemné situace či stavy, je to impulz ke změně. A kdy jindy, než tady a teď. :) A jak projít touto změnou návyků projít, si řekneme v dnešním desateru. :)

Ani v pohádkách nepotká štěstí Honzu, když sedí za pecí, i ten se musel vydat do světa a musel slézt ze své pohodlné vyhřáté pece a vydat se vstříc výzvám a překážkám, aby si vybojoval svou princeznu. :) A stejné je to s námi v našem Životě: tato energie je archetypem HRDINY, který se vzedme nepřízni osudu a jde bojovat za lepší a nadějnější zítřky a budoucnost. V Human design bychom tuto energii výzev připodobnili k dráze 38-28 – dráze zápasu i usilovného a tvrdohlavého prosazování, která dále vede mimo jiné k dráze 48 – 16, která je projevem našeho talentu skrze naši hloubku a náš rozvinutý a rozvíjený potenciál. Energií v naší mapě, které volají po našem růstu a rozvoji je mnoho. Já osobně bych řekla, že energie růstu a rozvoje jsou esencí naší Duše a tím, pro co jsme si sem přišli.

Jakmile se ZAMILUJEME DO SVÉHO ROZVOJE A RŮSTU, propadneme KOUZLU UČENÍ A OBJEVOVÁNÍ NOVÝCH VĚCÍ. A toto kouzlo způsobí, že překonáme naši konformní zónu i náš strach. A pokud ona Cesta, na které právě jsme, je ta naše, pokud jsou to naše dveře, pak JE JEN OTÁZKOU ČASU, KDY USPĚJEME.

Pokud máš v sobě opravdovou touhu se učit nové věci, máš to nejdůležitější pro změnu svých návyků: MOTIVACI RŮST, která Ti pomůže překonat strach, nezdary, překážky a hlavně Tě dostane z konformní zóny do zóny učení a možností.

Téma, které spoustě lidí nejspíše zabrnká na citlivou strunu… Proč přijímat omezení tohoto světa? Spousta dnešních směrů dost těžce profituje na tom, že nabízí rychlá řešení k překonání daných omezení a potíží. Spolkni pilulku, přestane Tě něco bolet. Vypij koktejl, zhubneš. Kup si tenhle stroj, zázračně Ti vyroste na břiše six-pack. Navštiv tenhle kurz a staneš se boháčem přes noc…

Všechno jsou to velká lákadla, která naším Duším slibují v podstatě to stejné, co oáza slibuje poutníkovi na Sahaře. Otázkou ale je, zda tyhle instantní návody manifestace fungují. Já osobně neznám nikoho, kdo by si vymanifestoval vše, co chtěl: ostatně se to nepodařilo ani Ježíšovi či Buddhovi se svou úrovní vědomí, která musela být nejspíš dost vysoká, když o nich už pár tisíc let mluvíme s velkým vlivem, i když již nejsou mezi námi.

Tento svět má svá omezení, která najdete i zapsaná ve své Human design mapě pod branou 60, která je základním IMPULZEM CELÉ LIDSKÉ MUTACE. A to, co tahle brána říká je, že PŘIJETÍ OMEZENÍ JE PRVNÍM KROKEM K TRANSCENDENCI, neboli přesahu.

Co to znamená? Jakmile přijmeme omezení, neznamená to, že jsme to vzdali, že jsme rezignovali, či se smířili s prohrou… znamená to, že jsme dovolili jednomu cyklu dojít na konec, protože kde je konec, je také začátek a změna. Nebojujeme-li s omezeními, můžeme tuto energii skrze jejich přijetí věnovat našemu posílení se ke změně. V našem případě to může být třeba to, že se smíříme, že změny nedosáhneme přes noc, ale že nám to nějakou chvíli potrvá. Nebo že přijmeme, že nám to nevyjde na poprvé, že hned nemusíme uspět (kolik slavných vynálezců a objevitelů toto zná!), že se dopustíme omylů a selhání a chyb alias zkušeností! A hlavně… že si skrze tento melancholický a někdy depresivní pocit dovolíme dostat se až na dno, od kterého se můžeme odrazit na hladinu stejně jako bájný lotos

Eustress je označení pro pozitivní stress, který nás posouvá, je krátkodobý a umí mobilizovat naše síly, talenty i energii. Ale distress je stav, kdy máme stresu tolik, že tím přetěžujeme svůj hormonální a nervový systém, že namísto toho, aby naše výkonnost rostla, tak nejenže neroste, ale klesá a může s sebou přivodit i negativní důsledky na zdraví a psychické pohodě.

Máš-li ve své mapě otevřené centrum Kořene a Hlavy, dej si na tlak pozor a více se ponoř do své strategie a autority a zkoumej, co je skutečně důležité. Máš otevřené centrum Ega/Srdce? Pak se zamysli nad tím, jestli Tě neovládá Tvé nepravé já ve svých touhách někomu či sobě něco dokázat. Svou hodnotu nikomu dokazovat nemusíš: už jen to, že jsi stačí. :) Raději se soustřeď na to, co Ti přináší klid, uspokojení, radost a úspěch.

 

Cože? Jak to? Jestli máš pocit, že je to hloupost, tak zadrž: toto je jedno ze základních pravidel VĚDOMÉHO TVOŘENÍ REALITY. Více se o něm dozvíš zde, spolu s celkem 16 jednoduchými principy, jak manifestovat Tvé vyšší já ve hmotě s minimem odporu Tvého nižšího – nepravého já: neboli lidsky řečeno: jak dosáhnout toho, co je pro Tebe to nejlepší a v čem Ti bude nejlépe, protože to je Tvé skutečné poslání na Zemi.

Zahození důležitosti Tvého přání Ti pomůže lépe pracovat s Tvými strachy, očekáváním a lpěním a odemknutím Tvého nekonečného potenciálu. A vážně to nemá nic co společného s rezignací!

Přestaň o změně mluvit, přestaň o ní přemýšlet, ZAČNI JI ŽÍT. Žij tou změnou, dýchej pro ni a dělej vše s vědomím na tuhle změnu tak samozřejmě, jako když jdeš do Lidlu pro rohlíky: protože když jdeš pro rohlíky, tak se taky nebojíš, že je budou mít, jestli je budou mít, neobvoláváš svou rodinu a své známé a neřešíš všechny možné negativní a katastrofické scénáře, které mohou nastat (zvažovat potenciální rizika je sice fajn, ale tady se bavíme o paralýze, která Tě od úspěchu zastaví), ale prostě se rozhodneš a jdeš, je to tak? :) A stejně tak se rozhodni pro změnu. 

Měj své nastavení na paměti, pomůže Ti vyhnout se vzteku, frustraci, zklamání, odmítání, zahořklosti a neúspěchu. Navíc Ti pomůže s uvědoměním toho, jak si své cíle nastavit s ohledem na Tvé otevřené či definované centrum G – centrum identity a směru, ale i na Tvou energii, na Tvé flow a na celkové použití a prožití energie.

Nastav si zároveň své cíle tak, ať jsou SMART: Specific = konkrétně definované (čeho chceš dosáhnout), Measurable = měřitelné (jak poznáš, že jsi v cíli?), Achievable/acceptable = dosažitelné a akceptovatelné (asi nemá smysl si dávat cíl, že z Tebe bude Picasso příští týden, když je potřeba nejprve vzít poprvé štětec do ruky :), Relevant = relevantní či smysluplné (nemá smysl se hnát za něčím, co Ti smysl nedává) a Time specific = časově ohraničené (tj. za jak dlouho chceš svého cíle dosáhnout, v tomto, nebo v příštím Životě? :-D jen vtipkuju :).

 

Spousta lidí neuspěje ve své změně, protože očekává své výsledky hned a taky si stanoví nereálné cíle viz předchozí bod. Jak se tomu vyhnout?  Stanov si DROBNOU ZMĚNU A MENŠÍ CÍL.

Jak to v praxi pak vypadá? Tak třeba když chceš začít cvičit, nedávej si za cíl, že budeš chodit 2x týdně do fitka a k tomu 2x týdně běhat (stejně běh není úplně ideální pro ženy) Ale dej si třeba za cíl, že začneš chodit a ujdeš třeba ze začátku 5000 kroků denně.  Nebo začneš cvičit doma s činkami či strečink 10-15 minut denně. Zdá se Ti to málo? Věř mi, že to tak rozhodně není a že 365 DROBNÝCH KROKŮ JE DALEKO VÍCE A DOVEDE TĚ TO K CÍLI A NAVÍC TO VYDRŽÍŠ DLOUHODOBĚ! A o dlouhodobou změnu návyků nám přeci jde, nebo ne? :)

 

Asi největší omyl lidstva je naivita čekat, že jakmile začneme měnit své návyky a učit se něco nového, že nám motivace vydrží od začátku do konce. Že se nám bude chtít, že nás to bude vždy bavit a že to budeme dělat s nadšením a zápalem od začátku do konce… 

Největší nadšení obvykle přichází pro tréninku a praxi: před tím je to SOUBOJ LENOSTI A VŮLE, SEBEKÁZNĚ A DISCIPLÍNY. :) Vůle je taky sval, neboj, ten jde taky trénovat. ;)

A tenhle trénink je o to snadnější, o co víc se rozhoduješ ze svého pravého já, jestli je to to pravé pro Tebe a jestli Ti to za to vážně stojí. Zapoj své odhodlání, koncentraci a vědomí toho, co získáš, když svého cíle dosáhneš. Stojí Ti to za to? :)

 

Ve dvou se to lépe táhne. :) Použij cokoliv (legálního samozřejmě :-D), čím si dosažení svého cíle a změny svých návyků usnadníš. Použij pozitivní motivaci a ODMĚŇUJ SE ZA DÍLČÍ KROKY A ÚSPĚCHY. Ale ať jsou Tvé odměny v souladu s Tvým cílem, ne že si při hubnutí za odměnu koupíš dort a sníš ho na posezení (ve všem se zkus řídit pravidlem 20:80), ale raději si třeba kup nové boty do fitka. :)

A když k tomu budete dva či dvě, budeš mít k sobě někoho, kdo Ti Tvůj záměr vždy připomene. A jestli v blízkosti nikoho takového nemáš, zkus afirmace, motivační hudbu a songy a cokoliv dalšího.

 

Ten největší nepřítel na Tebe čeká v zrcadle. Tím největším nepřítelem pro sebe jsi Ty, či spíš Tvá mysl. Během  celé Cesty se ti bude snažit házet vidle do všeho, co děláš… Dneska ne, až zítra, dnes jme moc unavení, dnes jsme moc smutní, dnes fňukáme, dnes se litujeme…

Až Tě tohle popadne a že to na Tebe přijde, raději si dej 10 dřepů, ty by tyhle myšlenky mohly z hlavy vyhnat, co myslíš? :)

Připrav se na to, že touha to vzdát přijde, obrň se trpělivostí a odhodláním uspět, i kdyby Tě mělo čekat sto pádů, vstaň 101 x. To je to totiž mindset vítězů a Tvůrců, a tím Ty jsi, nebo se snad pletu? :)

Nech svou sebekázeň, disciplínu a vytrvalost, trpělivost, i pokoru a vděčnost za dosažené, aby zvítězila nad Tvou hlavou i strachem. Chvíli to potrvá, ale Ty to dáš. JSI PŘECE TVŮRCE! :) 

 

S Láskou vaše jednorožčí Leni ✨⭐🦄👑🌈💛

Jmenuji se Leni Lipenská a provázím vás na vaší Cestě k vaší jedinečné tvořivé síle a předurčenosti vaší Duše. Díky svému daru vidět a cítit věci skryté a okem neviditelné, vám pomáhám rozplétat nitky vašeho Života, abyste porozuměli své Duši a souvislostem toho, co se vám v Životě děje. Provázím vás na vaší Cestě k vaší pravé podstatě, pomáhám vám uzdravit vaše dávná zranění a najít vaši Tvořivou sílu, abyste se mohli stát vědomým Tvůrcem vašeho Života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů