Human design: Jak pečou jednotlivé linky profilu?

POZNÁTE SE? :)

V Human designu, nauce o energetickém a genetickém nastavení člověka, existuje 12 tzv. profilů. Osobní profil člověka je vyjádřením a popisu jeho role v Životě.

Jsme bytosti žijící v duálním světě. A tak i naše vnímání světa probíhá na dvou úrovních: na úrovni vědomé skrze naši osobnost, naši vědomou část krystalu osobnosti a na úrovni krystalu designu v rovině skrze naše Tělo.

Osobní profil je složen ze dvou čísel oddělených lomítkem. První číslo vyjadřuje VĚDOMÍ, OSOBNOST SLUNCE – KDO SI MYSLÍME, ŽE JSME (černá barva) a druhé číslo vyjadřuje naše NEVĚDOMÍ, DESIGN SLUNCE – VROZENÁ POVAHA (červená barva). Celkem se tyto profily označují čísly od 1 do 6 (6 je linek v hexagramu, který znáte třeba z Knihy proměn – I-ťingu) a výsledných 12 profilů vzniká kombinací těchto čísel. Celkem je těchto profilů 12 (1/3, 1/4, 2/4, 2/5, 3/5, 3/6, 4/6, 4/1, 5/1, 5/2, 6/2, 6/3)

Více o Human design najdete zde.

Spolu s inkarnačním křížem nám profil podává obraz o tom, jaký je smysl našeho pravého já a naší autenticity v našem Životě. Profil je pro naše nastavení velmi určující, protože spolu s inkarnačním křížem (4 brány Slunce a Země v naší osobnosti a v našem designu určující naše nejsilnější životní dary a talenty neboli naše poslání) definuje velkou část toho, kým jsme, jaký „kostým“ ve svém Životě neseme, jakou roli v tomto Životě hrajeme. Profil je něco, co je v našem nastavení neměnné a velmi určující i tehdy, když nežijeme v souladu s tím, kdo jsme. Profil je tím, co nás v Životě „nakopává“ k tomu, abychom žili sami se sebou v souladu. A každý profil z oněch zmíněných 12 profilů se nějak projevuje a stejně tak vždy ony linky hexagramu v našem profilu přináší do našeho Života určitou specifickou energii.

Včera u přípravy těsta na pečení jsem se zamyslela a představila jsem si, jak by se jednotlivé linky chovaly u pečení sušenek. A protože mi to přišlo jako zajímavé zamyšlení, tak ho s vámi dnes sdílím a těším se na vaše poznatky ohledně toho, jaká linka profilu si myslíte, že jste. :) Pokud mi je napíšete do komentářů, budu moc ráda. :)

Popis najdete níže a rozhodně ho neberte jako dogma, protože je to krátký výčet vlastností jednotlivých profilů a jejich signifikantních vlastností. Jednotlivé chování můžete aplikovat na jakoukoliv činnost ve svém Životě. Tak co, poznáte se někde? :)

LINKA 1: než půjde péct sušenky, přečte si několik receptů, možná i knih, bude zkoumat vliv vlhkosti vzduchu na křehkost sušenek, nebo vliv teploty na správné upečení. Klidně se pustí i do rozboru nutriční hodnoty a vše si důkladně zaznamená a zapíše, možná absolvuje i nějaký kurz/kurzy pečení před tím, než se sama do pečení pustí (pokud nepodlehne dojmu, že na to stejně nemá a že nebude péct, dokud nepochopí, JAK). V pečení bude skromná, rozhodně bude hledat více informací pro další pečení, aby měla pevné základy, na nichž bude moci své pečení stavět (což jí dá pocit bezpečí, který tak potřebuje) a bude citlivá na vaši kritiku ohledně toho, jak se jí výsledek podařil, protože má občas tendence si nevěřit, či trpět komplexem méněcennosti, díky čemuž prožívá občas strach.

LINKA 2: linka 2 „vyhodí“ všechny z domu ven na procházku, než začne péct, protože ví, že o samotě jí to pečení půjde lépe: tahle linka totiž peče ty nejlepší sušenky, když si je může péct po svém a nikdo ji u toho neruší, je totiž rozený poustevník. Je totiž přirozený talent na pečení a na cokoliv dalšího, k čemu ji Život povolá. Děsně nerada čte recepty, prostě peče od oka, protože TO má v sobě. Takže nemusí nic pracně studovat, jediné, co jí stačí, je být sama sebou, zkoumat své niterné procesy a pohnutky během pečení. Před lidmi by byla nejspíš příliš plachá na to, aby s nimi pekla (joo… těch připálených sušenek, když peče pro někoho!), ale o samotě je ve svém živlu a pouští se směle do pečení, jen to lítá, když je pečení její nadání. :)

LINKA 3: tahle linka se pustí do pečení hlava nehlava. Je jedno, jestli má na sušenky recept, nebo ne, protože většinou to pečení skončí kalamitou: buď do nich něco zapomene dát, nebo do nich naopak dá něčeho víc/míň, nebo je zapomene pohlídat v troubě, nebo smíchá dva recepty dohromady (no jo, i to se stane :-D), nebo něco podobně bláznivého. Sušenky se pokusí upéct 99x, aby posté přišla metodou pokusů a omylů na nějaký nový recept, který bude vyložená trefa do černého! Tahle linka je anarchista od Přírody: řád a systém ji není vlastní, protože disponuje velkou tvůrčí kreativitou, byť na spoustu věcí přichází metodou pokusů a omylů. Klíčem pro ni je ale vidět dar toho, že i když spálí 999 sušenek, možná u toho podpálí kuchyň a zlomí si nohu (naštěstí vděčí své lince za odolnost a adaptabilitu), tak přijde s něčím úžasným a novým, čímž inspiruje druhé a čím také zboří to, co není funkční. <3

LINKA 4: záleží na tom, jak moc ráda peče, ale můžete si být jistí, že pokud tahle linka miluje pečení, bude čekat na příležitost upéct sušenky svým blízkým a přátelům, a až nějaké sušenky upeče a dozví se to všichni její blízcí známí, vztahy jsou pro ni totiž vším a rozhodně u ní záleží na kvalitě přátelství a ne kvantitě. Nebo uspořádá pečení společné. :) Její radost bude ryzí a opravdová a díky tomu se otevře a inspiruje lidi okolo sebe svou přátelskostí a štědrostí, takže třeba začnou péct i oni. :) Podstatné pro ni ale bude, aby pak nešla učit všechny po jednom péct jejich vlastní sušenky třeba navzdory své únavě a povinnostem, jinak by se mohla brzy vyčerpat a chtít si pak třeba doplnit energii tím, že sní celý plech právě upečených sušenek. :)

LINKA 5: ať upeče, co upeče, může si být jistá, že se najde někdo, kdo jí řekne: „A to jsi pekla TYHLE sušenky??? Ale vždyť já jsem myslela, že upečeš jiné místo mě, abych já nemusela péct!“. Tahle linka to nemá jednoduché: většina lidí od ní očekává, že je spasí a zachrání a napeče jim kvanta sušenek, když jim se péct nechce, nebo to neumí. A protože si zakládá na své reputaci, může mít potíž říkat ne. Podstatné je pro ni ale uvědomění, že se může chovat přímo kacířsky a odmítat ty hodnoty a tradice, které už neslouží a namísto toho může nabízet praktická řešení. A tak i ona si může dovolit říci ne a navrhnout objednat si sušenky třeba u druhé linky. :)

LINKA 6: tahle linka upeče sušenky, ani nebudete vědět jak. Pokud teda bude chtít. Tahle linka totiž ve své přirozenosti dělá s nadhledem jen to, co jí přináší radost, spokojenost, klid či rozpoznání jejích jedinečných darů. Takže jestli miluje pečení, můžete se spolehnout, že si na sušenkách vyloženě pochutnáte (pokud je jí tedy více než 30, protože do té doby se chová jako 3). Tahle linka bude celé běsnění okolo pečení pozorovat z nadhledu, protože ví, co je pro ni důležité a za tím i umí jít svým krásným a laskavým způsobem a nejspíš vás u toho překvapí něčím velmi osobitým. <3 Své sušenky upeče jednoduše tak, že vidí, jak recept pozvednout na vyšší level. Do receptů vidí, ale nečekejte, že se o něj s vámi podělí, hodně si toho totiž nechává pro sebe. Vězte ale, že vám bude příkladem a možná nejen v pečení. :)

Jmenuji se Leni Lipenská a provázím vás na vaší Cestě k vaší jedinečné tvořivé síle a předurčenosti vaší Duše. Díky svému daru vidět a cítit věci skryté a okem neviditelné, vám pomáhám rozplétat nitky vašeho Života, abyste porozuměli své Duši a souvislostem toho, co se vám v Životě děje. Provázím vás na vaší Cestě k vaší pravé podstatě, pomáhám vám uzdravit vaše dávná zranění a najít vaši Tvořivou sílu, abyste se mohli stát vědomým Tvůrcem vašeho Života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů